Kripto Haberleri

Türk Kripto Para Yasası: Önemli Detaylar Ortaya Çıktı!

Türk Kripto Para Yasası: Önemli Açıklamalar Ortaya Çıktı!, kripto para takipçileri için Türk Kripto Para Yasası: Önemli Açıklamalar Ortaya Çıktı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Türk Kripto Para Yasası: Önemli Açıklamalar Ortaya Çıktı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Türk Kripto Para Yasası: Önemli Açıklamalar Ortaya Çıktı!

Kripto para birimlerinin düzenlemesine yönelik iki ayaklı yasal çerçeve duyuruldu. İlk etapta yerel borsaların denetlenebilir hale getirileceği ve yatırımcılara devlet güvencesi verileceği bildiriliyor. İkinci etapta ise finansal zemin hazırlanacak. Konuya yönelik açıklamalar yapan AK partili kaynaklar,  “yüzde 40 vergi alınacak” iddialarını yalanlayarak devlet güvencesine işaret ediyor. Kriptosite.com olarak detayları aktarıyoruz…

Kripto para birimlerine yönelik %40 vergi iddiaları yalanlandı

AK parti, kripto paralara yönelik yasal çerçevenin çalışmalarını hızlandırıyor. ABD, Japonya ve İngiltere’nin bu alanda yaptığı regülasyonları araştırmaya koyulduklerini söyleyen parti kaynakları, yasal çerçevenin iki ayaktan oluşacağını doğruladı. Buna göre ilk etapta, yerel borsaların denetlenebilir, güvenli ve şeffaf hale getirilmesi ve kullanıcıların devlet aracılığıyla korunacağı bilgisi veriliyor. İkinci etapta ise kripto para işlemlerinin niteliğine uygun finansal zemin hazırlanacak. Bunların dışında %40 vergi alınacağına dair iddialarda yalanlandı. AK partili kaynaklara göre kripto paralar yönelik özel bir vergilendirmeye olmayacak. Lakin diğer bütün işlemler nasıl vergilendiriliyorsa, kripto paralarda bu çerçeveye tabi olabilir.

Kripto Para Toplantısına Katılan Uzmanlardan Ortak Açıklama!

Bireysel yatırımcıları korumaya yönelik adımlarda atılıyor. Kripto para borsalarını düzenlemeye yönelik çalışmalar devam ederken, AK partili kaynaklara göre kullanıcıların muhafaza edilmesi “birinci öncelik” olacak. Kripto paralara yönelik herhangi bir yasakta gelmeyecek. Burada, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan düzenleme ile sistemdeki suistimallerin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Ayrıca, şüpheli görülen kripto işlemleri için Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun yetkilendirilmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu