Kripto Haberleri

Türkiye’de ve Dünyada Bir İlk: Geline Altın NFT’si Takıldı!

Türkiye’de ve Dünyada Bir İlk: Geline Altın NFT’si Takıldı!, kripto para takipçileri için Türkiye’de ve Dünyada Bir İlk: Geline Altın NFT’si Takıldı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Türkiye’de ve Dünyada Bir İlk: Geline Altın NFT’si Takıldı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Türkiye’de ve Dünyada Bir İlk: Geline Altın NFT’si Takıldı!

NFT akımı tüm hızıyla devam ederken dünya çapında ve Türkiye’de bir ilk yaşandı: bir düğün merasiminde geline NFT şekilinde altın takıldı. Gelin, Türkiye’de kripto para alanında da çalışmalar yapan Sima Baktaş idi. İşte detaylar…

Sima Baktaş, düğününde altın NFT’si aldı

Avukat ve CryptoWomen Turkey’nin kurucusu olan Sima Baktaş, düğününde bir NFT armağansi aldı. Bu durumu Twitter üzerinden “ve dünya çapında bir ilk gerçekleşti! Boğaziçili gençler düğünümüzde dünyanın ilk NFT altınını bize taktılar:) teşekkür ederiz” cümleleri ile açıkladı.

NFT’ler, yani non-fungible tokenlar, bir Blockchain’de barındırılan akıllı anlaşmalerde elde edilen tanımlayıcı bilgileri içeren dijital bir varlıktır ve değiştirilemezler. Kopyalanamayan, değiştirilemeyen bir token şekilinde saklanabilen her türlü şey NFT olabilir – bu durumda da altın şekilindeki bir düğün armağansi oldu.

“Verilerden Korkacak” 16 Analist: Altın İçin Haftaya Bunları Bilave edin!

NFT heyecanı yeniden ivme kazanıyor

Haziran ve Temmuz ayında durulan NFT furyası, yeniden çekiş kazanmaya başladı. Kriptokoin.com olarak önceden de açıkladığimiz üzere 12 yaşındaki Benyamin Ahmed, balinalar içeren bir NFT koleksiyonunu, “Weird Whales”ı 350 bin dolar değerindeki ETH karşılığında satmıştı. Bunun yanı sıra CryptoPunks koleksiyonu, işlem hacmi yönünden 1 milyar doları geçti. Bunların bunun yanında, birden fazla ünlü NFT koleksiyonlarını piyasaya sürüp alana girmeye sürdürmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu