Kripto Haberleri

Türkiye’deki Milyarlık Dogecoin Vurgunu Mağdurlarına Ne Olacak?

Türkiye’deki Milyarlık Dogecoin Vurgunu Mağdurlarına Ne Olacak?, kripto para takipçileri için Türkiye’deki Milyarlık Dogecoin Vurgunu Mağdurlarına Ne Olacak? ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Türkiye’deki Milyarlık Dogecoin Vurgunu Mağdurlarına Ne Olacak? başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Türkiye’deki Milyarlık Dogecoin Vurgunu Mağdurlarına Ne Olacak?

Geçen hafta Kriptokoin.com olarak, Turgut V. isimli bir kişiyin ve ortaklarının kaybolmadan önce 1.500 kişiden hemen hemen bir milyar lira değerinde Dogecoin (DOGE) topladığını bildirmiştik. Peki, mağdurların paralarını geri almalarına imkân var mı?

Türkiye’deki Dogecoin dolandırıcılığı sonucu milyonlar çalındı

Geçen haftalarda ülkemizde, yılın ilk yarısında gerçekleşen ve milyonlarca dolarlık kayıp ile sonuçlanan kripto para borsası Thodex vurgununa benzer bir olay yaşandı. Turgut V.’nin yatırımcıları Zoom çağrıları ve lüks yerlerdeki yüz yüze ağ toplantıları aracılığıyla insanları Dogecoin (DOGE) satın almaya ve madencilik teknolojisine yatırım yapmaya ikna ettiği ve büyük getiriler vaat ettiği gündemdeydi. Yatırımcılara, 40 gün içinde yüzde 100 getiri sağlanacağı vaat edildi.

dogecoin
dogecoin

Geçen günlerde, Dogecoin Mining sistemi aracılığıyla dolandırıcılık yapan Turgut V. ve ortaklarından toplamda 2 insana, Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla, yurt dışına çıkma yasağı verildiği altı çizildi.

Mağdurlar, kaybettiklerini alabilir mi?

Avukat Sinan Keskin, mağdurların paralarını alabileceğine dair umut olduğunu dile getirdi. Lakin, dolandırıcıların elindeki soğuk cüzdanın bulunması halinde bunun gerçekleşebileceğini ekledi. Soğuk cüzdan, internete bağlı olmayan ve bundan dolayı ele geçirilme riski çok daha düşük olan bir cüzdandır. Bu cüzdanlara çevrim dışı cüzdanlar yahut donanım cüzdanları da denilebiliyor.

Korkutan DOGE Tahmini: Ağustos'ta Bu Seviyelere Düşebilir!

Bu cüzdanlar, bir aktif üyenin adresini ve özel anahtarını internete bağlı olmayan bir şeyde saklar ve genelde paralel olarak çalışan bir yazılımla birlikte gelir – böylece kullanıcı, kendi özel anahtarını riske atmadan portföyünü görebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu