Kripto Haberleri

Türkiye’den Kesitler: Kripto Para ile Kurulan Tuzağa Dikkat!

Türkiye’den Kesitler: Kripto Para ile Kurulan Tuzağa Dikkat!, kripto para takipçileri için Türkiye’den Kesitler: Kripto Para ile Kurulan Tuzağa Dikkat! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Türkiye’den Kesitler: Kripto Para ile Kurulan Tuzağa Dikkat! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Türkiye’den Kesitler: Kripto Para ile Kurulan Tuzağa Dikkat!

İstanbul’da 2021 senesinin Ekim ayında yaşanan bir olaya göre, tekstil işiyle uğraşan Ergün S., dostlarının tavsiyesi üzerine bir e-ticaret uygulamasını telefonuna indiriyor. Takashimaya isimli bu ponzi ağında, kullanıcılar vergi iadesi üzerinden para kazanıyorlar ve sisteme dahil ettikleri kişi başına komisyon alıyorlar. Ergün S’nin bu aldatmacaya kanmasının sebebiyse dostlarının çok kazanması. Kendisi temkinli olmak adına ufak paralarla başladığını, ardından her geri dönüşte miktarı arttırdığını ve sonunda yüklü miktarda para yatırdıktan sonra uygulamaya bir daha ulaşamadığını dile getiriyor. Dolandırıcıların olaya kripto para birimlerini dahil etmesi de çıkar amaçlı.

Anonimlik için kripto para birimlerini seçiyorlar

Ergün S., dostlarının kazançları üzerine uygulamaya güveniyor ve gerçekten para kazanıldığını gördükten sonra yatırımlarını arttıyor. Açıklamalara göre Takashimaya adlı bu uygulamanın 1 milyon 300 bine yakın üyesi yer alıyor. Ayrıca şikayet platformlarında binlerce mağduriyet vakası var. 19 Ekim’den bu yana paralarını alamayan üyelerden büyük bir kısmının sessiz kalması, Ergün S.’nin açıklamaları içinde.

Kripto Paralar ile Zengin Olmanın 7 Yolu

Dolandırıcıların bir diğer istediği de, para translerinin kripto paralar üzerinden yapılması. Ergün S.’ye söylenene göre kripto para ile yapılan alışverişlerde kullanıcılara %5 geri dönüş sağlanıyor. En son 19 Ekim tarihinde üyelerden büyük bir miktar para toplanıyor ve uygulama kapatılıyor. Ergün S.’nin açıklamalarına göre  “Bu tip uygulamalar halen var”.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu