Altcoin Haberleri

Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili Fiat Egea oldu

Türkiye’nin en fazla tercih edilen otomobili Fiat Egea oldu , ekonomi haberleri bölümümüzde Türkiye’nin en fazla tercih edilen otomobili Fiat Egea oldu başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Türkiye’nin en fazla tercih edilen otomobili Fiat Egea oldu  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Türkiye’nin en fazla tercih edilen otomobili Fiat Egea oldu

Türkiye'nin en çok tercih edilen otomobili Fiat Egea oldu

Fiat’ın en popüler modellerinden olan ve Bursa’da üretilen Fiat Egea, ülkemizde satılan en düşük fiyatlı otomobillerden biri olması sebebiyle bi hayli fazla tercih edilmekte.

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, 2021 yılını 121 bin 254 adet satış ve yüzde 16,4 pazar payı ile tamamladıklarını altını çizerek, başta Egea ailesi ile Doblo olmak üzere tüm Fiat modellerinin gördüğü yüksek talepten ve yarattığı tatminiyetten gurur duyduklarını dile getirdi.

LİDER YİNE FIAT EGEA

Aytaç, “Fiat Egea, 2021 senesinde toplam 71 bin adedin üzerinde satış başarısına imza attı ve lansmanından bugüne, 6 senedir ‘Türkiye’nin en fazla tercih edilen otomobili’ olmayı sürdürdü.” dedi

737 bin 350 adetle kapanan pazarda, Türkiye’nin en fazla tercih edilen markası olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Aytaç, “Egea, 6 senedir ‘iyi bir otomobil bunun yanı sıra ulaşılabilir olmalı’ felsefesini koruyor. Bu yıl bizim için en mühim konu, Egea’nın yenilenmesi ve ailenin yeni üyesi Cross’u pazara sunmamızdı.

Ailenin yeni üyesi Cross da Türk tüketicisi aracılığıyla çok beğenildi ve pazarda 20 bin adede yaklaşan başarılı bir satış rakamına ulaştı.” değerlendirmesinde bulundu.

Fiat egea fiyat listesi

Başa dön tuşu