Gündem

Twitter, kripto paralar için özel birim kurdu

Sosyal paylaşım platformu Twitter, kripto paralar için özel birim kurdu , ekonomi haberleri bölümümüzde Sosyal paylaşım platformu Twitter, kripto paralar için özel birim kurdu başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Sosyal paylaşım platformu Twitter, kripto paralar için özel birim kurdu  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Sosyal paylaşım platformu Twitter, kripto paralar için özel birim kurdu

Twitter, kripto paralar için özel birim kurdu

Bitcoin’e desteğiyle bilinen Jack Dorsey’in kurucusu olduğu sosyal platform platformu Sosyal paylaşım platformu Twitter, bir önceki günlerde kullanıcıların profillerinde NFT’lerini listeleyebileceği bir özelliği test ettiğini duyurmuştu.

Kripto paralarla alakalı çalışmalarına devam eden Sosyal paylaşım platformu Twitter, kripto para dünyasındaki varlığını büyütmek için mühim bir adım attı.

ÖZEL BİRİM KURULDU

Platform; blok zinciri teknolojisi, NFT ve Bitcoin gibi merkezi olarak yönetilmeyen kripto para birimlerini kullanmaya yönelik yeni yollar geliştirmek için Sosyal paylaşım platformu Twitter Crypto adı verilen özel bir birim kurdu.

Sosyal paylaşım platformu Twitter Crypto biriminin, işinde uzman blok zinciri mühendisi Tess Rinearson aracılığıyla yönetileceği bilgisi verildi.

twitter bitcoin

Rinearson’a göre Sosyal paylaşım platformu Twitter Crypto, sosyal platform ağında “blok zinciri”, “NFT” ve “web3” ile alakalı her şey için bir “müthişlik merkezi” olarak hizmet edecek.

Bitcoin, Etherium ve Dogecoin gibi kripto para birimleri blok zinciri olarak anılan merkezi olmayan bir kayıt sistemi aracılığıyla işlem görüyor.

Web3, ise blok zincirinde çalışan merkezi olmayan uygulamaları bir bütün olarak tanımlamak için kullanılıyor.

Bunun yanında Sosyal paylaşım platformu Twitter, oluşturdukları birimin ana hedeflerinden birinin, platformdaki içerik oluşturucuların sanal para birimlerini tercih ederek ödeme yapmaları için, merkezi olmayan teknolojileri kullanmanın yeni yollarını keşfetmek olduğunu aktardı.

Başa dön tuşu