Ekonomi Haberleri

Uluslararası anlaşmalar onaylandı

Uluslararası anlaşmalar onaylandı , ekonomi haberleri bölümümüzde Uluslararası anlaşmalar onaylandı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Uluslararası anlaşmalar onaylandı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Uluslararası anlaşmalar onaylandı

Uluslararası anlaşmalar onaylandı

Ülkeler içinde imzalanan anlaşmaların resmiyete kavuşması noktasında Resmi Gazete’de onaylandığının yayına girmesi gerekiyor.

Türkiye ile Japonya Arasında Teknik İş Birliği Anlaşması ve Türkiye ile Karadağ Arasında Serbest Ticaret Anlaşmasına İlişkin Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanunlar Resmi Gazete’de yer alarak kesinlik kazandı.

TÜRKİYE-JAPONYA İŞBİRLİĞİ VE TÜRKİYE-KARADAĞ SERBEST TİCARET ANLAŞMASI

Buna göre, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Japonya Hükümeti Arasında Teknik İş Birliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun ve Türkiye Cumhuriyeti ile Karadağ Arasında Serbest Ticaret Anlaşmasına İlişkin Olarak İmzalanan Mevcut Protokol I’in Yerini Alan Protokol 1 ile Anlaşmaya Eklenen Protokol 3’ün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Resmi Gazete’de yer aldı.

Uluslararası anlaşmalar onaylandı #1

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TANINAN “ÜCRETSİZ TOPLU TAŞIMA” HAKKI UZATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayına giren karara göre, koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik önlemler kapsamı içinde, sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, alakalı belediye aracılığıyla karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 30 Haziran 2022’ye kadar ücretsiz yararlanabilecek.

Başa dön tuşu