Kripto Haberleri

Ünlü Banka, Bu Altcoin ile El Sıkıştı! Fiyat Ne Durumda?

Ünlü Banka, Bu Altcoin ile El Sıkıştı! Fiyat Ne Durumda?, kripto para takipçileri için Ünlü Banka, Bu Altcoin ile El Sıkıştı! Fiyat Ne Durumda? ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Ünlü Banka, Bu Altcoin ile El Sıkıştı! Fiyat Ne Durumda? başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Ünlü Banka, Bu Altcoin ile El Sıkıştı! Fiyat Ne Durumda?

Arab Bank, kurumsal saklama ve muhafaza hizmetini kolaylaştırmak için popüler altcoin projesi Tezos’u seçti. Seçimi yapan İsviçre şifrketi Arab Bank’ın bağımsız bir kardeş şirketi. Konu ile alakalı tüm detaylar Kriptosite.com’da.

Hangi altcoin seçildi, neden?

Arab Bank İsviçre Salı günü yaptığı bilgilendirmede, kurumlar, şirketler ve yüksek net kıymetli bireyler için dijital bir varlık ortamı sağlamak maksadıyla stake etme, ticaret ve saklama hizmetlerini Tezos blockchaininin yerel tokenine (XTZ) entegre edeceğini açıkladı. 50 yıllık bir geçmişe sahip olan kuruluş, ekosistemin doğasında bulunan enerji tasarrufu, düşük gas fiyatları ve bi hayli hızlı güncelleme hamlelerinden yararlanma umuduyla Tezos ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Arab Bank İsviçre Genel Müdürü Rani Jabban, duyurunun ardından kurumun hedefleri ile ilgili şu yorumları yaptı:

Dijital Varlıklar, en yüksek güvenlik standartlarına uyarken kuvvetli bir çeviklik gerektiren stratejimizin temel taşıdır. Misyonumuz gelenek ve en son yenilikler içinde köprü kurmaktır. Ölçeklenebilirliği, yüksek kaliteli yönetişimi ve stake olanaklarıyla Tezos, vizyonumuza müthiş bir biçimde uyuyor.

İsviçre bankacılık kurumları, son birkaç yılda küresel kripto para faaliyetlerinin ve genelde dijital varlıkları benimsemesinde ileri gelen öncüler halini aldı. Buna ek olarak, ülkenin düzenleme hususundaki diğer ülkere kıyasla esnek kripto para politikalarından yararlandı bankacılık sistemi.

Başka bankalarda var

Daha geçen hafta, diğer İsviçre bankacılık kurumu SEBA Bank AG, İsviçre toplu yatırım planları için birinci sınıf bir saklama hizmetini kolaylaştırmak için FINMA’dan bir CISA lisansı onayı alan dünyanın ilk dijital varlık bankalarından biri oldu.

Cointelegraph Markets’tan alınan analitik veriler, Tezos tokeninin (XTZ) bu hafta yükseliş büyümesinin sürdüğini ve varlık için parabolik bir birkaç ayın ardından %45.50 yükseldiğini ortaya koyuyor. Bu teknik ivmenin büyük bir kısmı, platformun geçen ayki değiştirilemez (NFT) kolaylaştırmasından kaynaklanıyor. Bu hareket ABD’li müzisyen Doja Cat ile ortaklığı teşvik eden bir hareket olarak kayıtlara geçmişti.

Yukarıda yedi günlük grafiğnde de görüdüğü gibi Tezos 5,7 dolar düzeylerinden %45’eyakın bir yükseliş göstererek 8.7 dolarlara kadar yükselmişti. Yazım anında ise 7.9 dolar etrafında görünüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu