Kripto Haberleri

Ünlü CIO, 4 Favori Altcoin’ini Paylaştı: Başarılı Olacaklar!

Ünlü CIO, 4 Favori Altcoin’ini Paylaştı: Başarılı Olacaklar!, kripto para takipçileri için Ünlü CIO, 4 Favori Altcoin’ini Paylaştı: Başarılı Olacaklar! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Ünlü CIO, 4 Favori Altcoin’ini Paylaştı: Başarılı Olacaklar! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Ünlü CIO, 4 Favori Altcoin’ini Paylaştı: Başarılı Olacaklar!

IDX Digital Assets CIO’su Ben McMillan, kripto para birimlerinin yakın vadede bir geri çekilme yaşayabileceğini düşünüyor. Lakin CIO, daha uzun bir zaman çizelgesinde, devrim niteliğindeki teknolojinin hala ilk aşamalarında olduğuna inanıyor. Ben McMillan verdiği bir demeçte, mühim kullanım emsallarine sahip olduğunu düşündüğü dört altcoin projesini paylaşıyor. Biz de Kriptosite.com olarak ünlü CIO’nun kripto para piyasası ve beğendiği altcoin projelerine ilişkin yorumlarını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.

IDX Digital Assets’in kullandığı model “bekle ve gör” zamanında olduğumuzu dile getiriyor

Kısa vadede, Ben McMillan konu kripto olduğunda biraz fren yapmaya başlıyor. Yaklaşık 550 milyon dolarlık varlığı yöneten IDX Digital Assets’in baş yatırım sorumlusu Ben McMillan, çeşitli momentum ölçütlerini hesaba katan bir model kullanıyor. Şu anda bu model bir “bekle ve gör” zamanında olduğumuzu dile getiriyor, bahar kripto ayı piyasasının başlangıcıyla benzerlikleri vurguluyor. Ünlü CIO, vermiş olduğu bir demeçte şunları dile getiriyor:

Dışarıda, satın alma spekülasyonunun biraz azaldığını gösteren bir şey var. Ve yine, o zaman fişleri masadan nispeten bi hayli hızlı bir biçimde çıkarmak istersiniz.

Misal verilecek olursa, Nisan ayının ortalarında Bitcoin, sonunda %52’lik bir düşüşle başladı. Fiyatı son birkaç hafta içinde nispeten sabit kaldı. Ben McMillan, şu açıklamayı yapıyor:

Geri Mayıs ayında müthiş bir örnek oldu. Tüm zamanların en yüksek düzeylerine karşı olmamıza ve çok fazla heyecan ve olumlu duygu olmasına rağmen, tam anlamıyla bu tür bir azalan momentum gördük. Modellerimiz, Bitcoin’de azalan bir momentum olduğu gerçeğine karşı çok hassastı.

Bitcoin

“Kripto dünyası, internet kadar devrim niteliğinde”

Ben McMillan, git gide artan kripto benimsemesinin etkilerini anıtsal bir şey olarak nitelendiriyor ve varlık sınıfının büyümesinin ilk günlerinde olduğumuzu düşünüyor. Uzayın temelleri “hiç bu kadar iyi görünmemişti” diyen Ben McMillan, müşterilerin, örneğin Bitcoin gibi kripto para birimlerinden daha net bir kullanım durumu görebildiğinden, özellikle merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri hususunda yükselişte olduğunu belirtiyor. CIO, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Birçok insanın e-postaların bir moda olduğunu yahut web sitelerinin bir moda olduğunu düşündüğü 90’ların başında internetin ilk günlerini hatırlayacak kadar yaşlıyım. Ve şimdi tabii ki her yerdeler. Bence DeFi ekosisteminde birden fazla insanın ‘Hey bunlar gerçek dünya poblemlerinı çözüyor, bu yalnızca boş bir heves olmayabilir’ diye görmeye başladığı çok benzer bir etaptayız. İnternet kadar devrim niteliğinde. Ve bence bundan 10-20 yıl sonra hepimiz geriye bakıp, bunun bir moda olduğunu düşünmek için güleceğiz.

Ben McMillan’ın beğendiği 4 altcoin

Ünlü CIO, dot-com balonundan sonra bazı web sitelerinin ortadan kaybolması gibi, bazı kripto projelerinin de ortadan kalkacağını düşünüyor, fakat, özellikle dört altcoin projesinin, çevrede dolaşma ve başarı bulma hususunda kuvvetli şansa sahip olduğuna inanıyor. Bunlardan birincisi, Ethereum Blockchain’ine ve yüksek işlem fiyatlarıne bir alternatif olan Solana (SOL).Ben McMillan, şunları dile getiriyor:

Uzun süredir Solana hususunda çok iyimseriz çünkü kuvvetli bir iltifatı temsil ediyordu. Bir rakip değil, birinci katman çözümü olarak Ethereum’un tamamlayıcısıydı.

Altcoin

Ben McMillan’ın Solana hususundaki boğa pozisyonu, “chain agnostik” bakış açısının ve yatırımları bir dizi büyüyen çalışmada çeşitlendirme arzusunun simgesi. Ethereum şu anda piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kriptosu ve en büyük Proof of Stake (PoS) ağı ve DeFi protokollerinin çoğu bunun üzerine kurulu. Buna rağmen, verimsizlikleri rakipler için fırsatlar yaratıyor. Lakin gelecek yıl gerçekleşmesi beklenen “ ETH 2.0 ” yükseltmesinin bu zayıflıkların çoğunu düzeltmesi bekleniyor.

Ben McMillan’in diğer beğendiği altcoin, Ethereum üzerine inşa edilmiş uygulamalardan birisi olan Chainlink (LINK). Chainlink, Blockchain’leri diğer Blockchain’lere ve dış dünyaya entegre etmeye faydalı oluyor. CIO’nun LINK ile ilgiliki düşünceleri şu yönde:

Bence Chainlink, hala yeterince takdir edilmeyen bir altcoin. Oracle hizmetleri, kazma ve kürek katmanı, altyapı katmanını sağlıyor ve bunun ileride çok mühim bulunacağını düşünüyorum.

Altcoin

Sıradaki, Uniswap gibi bir kripto dönüştürme platformu Bancor (BNT). Ben McMillan, Bancor’un orijinal kodunun uzun soluklu zamanda onlara yardımcı bulunacağını dile getiriyor:

Bu adamlar protokollerini oluştururken gerçekten düşünceli olmak hususunda gerçekten iyi bir iş çıkardılar. DeFi Summer 2020’nin büyümesinde gördüğünüz şey, birden çok başka protokolün yalnızca diğer bireylerin kodunu çatalladığını ve çok bi hayli hızlı bir biçimde piyasaya sürüldüğünü gördünüz, ki bu mutlaka kötü bir şey değil, çok fazla büyümeyi kolaylaştırdı. Ama iyi yapılandırılmış ve iyi düşünülmüş DAO’lar için daha fazla takdir görmeye başlıyoruz. Yani, özellikle kurumlar inşa ettiklerini takdir etmeye başladıklarında, gelecekte bir çok enteresan gelişme görebileceğini düşünüyorum.

En son, Ben McMillan beğenildi altcoin projesi Stellar (XLM) ile ilgili şu düşüncelerini paylaşıyor:

Küresel ödeme ağına baktığınızda, bu çok eski bir teknoloji. Tüketici odaklı uygulama katmanlarına entegre olmaya başladığında böyle bir şeyi basit bir şekilde görebiliyordum. Multi trilyon dolarlık devasa bir ülkeler arası ödeme ağından gerçekten büyük bir pay alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu