Kripto Haberleri

Ünlü Ekonomist: Bitcoin Fiyatı, Bu Tarihte Patlayacak!

Ünlü Ekonomist: Bitcoin Fiyatı, Bu Tarihte Patlayacak!, kripto para takipçileri için Ünlü Ekonomist: Bitcoin Fiyatı, Bu Tarihte Patlayacak! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Ünlü Ekonomist: Bitcoin Fiyatı, Bu Tarihte Patlayacak! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Ünlü Ekonomist: Bitcoin Fiyatı, Bu Tarihte Patlayacak!

Ekonomist ve kripto traderı Alex Kruger, 105.800 Twitter takipçisine, kripto para birimlerinin gelecek yılın hemen başında yeniden canlanacağını tahmin ettiğini dile getiriyor. Bitcoin fiyatı için değerlendirme yapan ünlü ekonomist, BTC’nin son dört yılda %7 ile %36 içinde arttığı bir ‘yılın ilk haftası etkisi’ yaşadığını belirtiyor.

Ekonomistin Bitcoin fiyatı için öngörüsü ne?

Ekonomist Alex Kruger, ‘yılın ilk haftası etkisi’ için şu verileri paylaşıyor ve özlü sözünü ekliyor:

Bitcoin fiyatı, ilk haftalarda artıyor: 2021 +%36; 2020 +%13; 2019 +%7; 2018 +%18. Noel Baba’yı ayılar öldürdü, ama Bilge Adamları duydun mu?

Bitcoin fiyatı

Ekonomiste göre, kripto para birimleri, ABD para politikasını belirlemek için bir Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı öncesinde hassaslık düşüşe geçmeden evvel Ocak ayı başlarında yükselecek:

Hala, fon girişlerinin yönlendirdiği Ocak ayı başlarında kuvvetli bir kripto ‘yukarı’ piyasası bekliyoruz. Ardından, bir sonraki şişirme baskısı çok sıcak gelirse (12 Ocak 2022) bir sonraki FOMC’den (26 Ocak 2022) önce risk alın.

Gelecek yıl görünümü ile ilgili görüşlerini paylaşan Alex Kruger, daha kapsamlı kripto varlık sektörünün 2022’de en az %30 ve %50’ye kadar yükselebileceğini dile getiriyor:

+%30 yahut +%50. Hem boğalar hem de ayılar hayal kırıklığına uğrayacak.

Bitcoin fiyatı

Kriptosite.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Federal Rezerv, enflasyondaki artışın ardından Aralık ayı ortasında 2022’de en az üç faiz artırımı bulunacağının sinyalini verdi. Yaklaşık bir hafta önce Alex Kruger, daha yüksek faiz oranlarının trader’ları holder’lara tercih edeceğini dile getirdi:

Yürüyüş ≠ ayı piyasası. Yürüyüş = karşı rüzgar (ceteris paribus daha sığ eğim), git gide artan oynaklık. Bu, daha yüksek nakit bakiyeleri taşımayı ve daha agresif kar elde etmeyi, yani holder’ların piyasasından daha çok trader’ların piyasasını gösterir. Kıyamet manzarası için değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu