Kripto Haberleri

Ünlü Geliştirici, Bitcoin’in 6 Milyonu Vuracağı Tarihi Belirledi!

Ünlü Geliştirici, Bitcoin’in 6 Milyonu Vuracağı Tarihi Belirledi!, kripto para takipçileri için Ünlü Geliştirici, Bitcoin’in 6 Milyonu Vuracağı Tarihi Belirledi! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Ünlü Geliştirici, Bitcoin’in 6 Milyonu Vuracağı Tarihi Belirledi! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Ünlü Geliştirici, Bitcoin’in 6 Milyonu Vuracağı Tarihi Belirledi!

Bitcoin fiyatı 6.000.000 dolara çıkar mı? Çıkarsa ne zaman çıkacak? Bitcoin (BTC)’e olan ilgisi ile tanınan bir yazılım geliştiricisi olan Gavin Andresen’e göre, traderlar ve yatırımcılar, kendisinin Bitcoin fiyatının geleceği ile ilgiliki metnini %100 ciddiye almamak, onu ufak bir bilim kurgu parçası olarak okumak durumundalar. Ayrıntılar Kripptokoin.com’da.

Uçuk Bitcoin fiyatı

 Bitcoin fiyatı 6.000.000 dolara çıkar mı? Bu husustaki yazılarının bugün için ciddiye alınmamasını fakat gelecek için yazılmış bir fiction olarak değerlendirilmesini dile getiriyor Andersen. Çünkü şimdi 2061 yılı olduğunu ve ileri gelen kripto para biriminin fiyatının 6.000.000 dolar olduğunu ve enflasyon sebebiyle hemen hemen bir milyon 2021 yılı dolarına eşit olduğunu hayal edelim. Gavin Andresen’ın açıklamaları aşağıda görebileceğiniz tweetinde okunabilir.

Yani Andresen’e göre, 2061 yılına kadar Bitcoin fiyatı, enflasyon sebebiyle 6.000.000 dolara eşit olacak biçimde bugünkü değerde 1.000.000 dolara ulaşacak. Madenciler block başına 0.006103515625 BTC ve bunun bunun yanında 4.000 civarında işlem için hemen hemen 5 BTC işlem ücreti (7.500 dolar/işlem) ile ödüllendiriliyor.

Lakin çoğu BTC işlemi, BTC ağında gerçekleşmez.

Gavin Andresen şöyle diyor:

Çoğu BTC, çok taraflı hesaplama kullanılarak güvence altına alınan çoklu imza çıktılarında kilitlenir ve “sarılmış” tokenler olarak başka bir chainde yansıtılır. İnsanlar veyaha bi hayli hızlı işlemler, daha düşük ücretler, daha fazla mahremiyet istedikleri için veya BTC’lerini merkezi olmayan finansal şeylere yatırmak istedikleri için BTC’lerini taşıdılar. Ya da belki yukarıdakilerin hepsi.

Ana BTC ağında gerçekleşen işlemler, çoğunlukla süper balina büyüklüğündeki sahipleri içinde yüksek değerdedir. Bu balinalar BTC ağını sonsuza kadar korur. Onlar madenciler ve işlem yaratıcılarıdır; İşlem fiyatlarınin ne kadar yüksek olduğu umurlarında değil çünkü olabilecek olduğunca çok ücret alıyorlar. 2100’de balinalar, madencilik ödülünün esasen sıfır olduğunu ve yavaş, pahalı, özel olmayan BTC ağında giderek daha az işlemin gerçekleştiğini fark ettiler. Bundan dolayı kapatarak basitleştirmeye ve tasarruf etmeye karar verdiler. Ve yeni BTC üretilmedikçe, ağda hiçbir BTC dolaşmadıkça, diğer Blockchainlerde dolaşan 20 milyon token hala var, sınırlı sayıda oldukları ve BTC ilk kıt kripto varlık olduğu için kıymetli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu