Kripto Haberleri

Ünlü Milyarder: Bu Altcoin, Ethereum’dan Daha İyi!

Ünlü Milyarder: Bu Altcoin, Ethereum’dan Daha İyi!, kripto para takipçileri için Ünlü Milyarder: Bu Altcoin, Ethereum’dan Daha İyi! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Ünlü Milyarder: Bu Altcoin, Ethereum’dan Daha İyi! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Ünlü Milyarder: Bu Altcoin, Ethereum’dan Daha İyi!

FTX borsasına başkanlık eden 29 yaşındaki Sam Bankman-Fried, kitlesel benimsenmeyi sağlama planı olan birkaç Blockchain’den biri olduğunu dile getirdiği Solana’nın (SOL), önder altcoin Ethereum’dan (ETH) daha iyi olduğuna inanıyor. Ayrıca, FTX başkanı, Solana’nın milyonlarca işlemi ölçeklendirmek için bir yol haritasına sahip birkaç Blockchain’den biri olduğunu dile getiriyor. Kriptosite.com olarak Sam Bankman-Fried’in açıklamalarını siz değerli okurlarımız için hazırladık.

“Bu altcoin muazzam miktarda kullanıcı ve işlemle başa çıkabiliyor”

Sam Bankman-Fried’in kripto işi aracılığıyla 22,5 milyar dolarlık net değeri var ve bu da onu Facebook patronu Mark Zuckerberg’den sonra Forbes zenginler listesine giren en genç kişi yapıyor. Salı günü Yahoo Finance and Decrypts’in “Crypto Goes Mainstream” konferansında Solana ağının en büyük avantajının muazzam miktarda kullanıcı ve işlemle başa çıkma kabiliyeti olduğu ile ilgili konuştu.

Altcoin

Solana, daha büyük rakibine kıyasla daha bi hayli hızlı işlem hızı ve daha düşük fiyatları sebebiyle, birçoğunun “Ethereum katili” olarak adlandırdığı, merkezi olmayan bir finans (DeFi) peer-to-peer ağdır. Solana, işlem başına 0,0015 dolar ile saniyede 60.000 işlem yapabilirken, Ethereum her biri 5,80 dolar maliyetle yalnızca 17.000 işlem gerçekleştirebiliyor. Sam Bankman-Fried, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Solana, bildiğiniz gibi, saniyede milyonlarca işlemi ölçeklendirmek için gerçekten makul bir yol haritasına sahip. Şu anda mevcut birkaç halka açık Blockchain’den biri. İşlem başına bir kuruşun kesirleri, bunun için gereksiniminiz olan bir ölçek. Ethereum da dahil olmak üzere diğer bir çok Blockchain’in odaklandığı yer burası değil.

Nisan 2020’de piyasaya çıkan Solana, şuana dek %16.000 arttı

Ethereum ağının yerel tokeni olan ETH, 2015 senesinde piyasaya sürüldü ve bundan dolayı diğer DeFi tokenlerine göre biraz önde başladı. Ağ, kullanıcılara diğerlerinin bunun yanında, Non Fungible Token (NFT) gibi uygulamalar oluşturma, ödeme gönderme ve akıllı anlaşmaler yürütme seçeneği sunuyor. Kullanıcılar ağa akın ettiğinden, bu sene %500’ün üzerinde artarak 5.000 dolara yakın rekor düzeylere ulaştı.

Altcoin

Solana ise Nisan 2020’de piyasaya sürüldü ve tokeni bu sene şuana dek hemen hemen %16.000 arttı. Coinmarketcap’a göre, şu anda 71,4 milyar dolarlık bir sermaye ile piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi. Sam Bankman-Fried, toplu ölçekli bir uygulama işinin saniyede yüz milyonlarca kullanan kişiyi ve işlemi barındırabilmesi gerektiğini dile getiriyor:

Saniyede milyonlarca işlem, gerçekten herhangi bir toplu ölçek sisteminin bir gereğidir.

Bunun yanı sıra Bitcoin, en fazla işlem gören kripto para birimi ve ağır ağır finansal ana akıma giriyor. Bunun yanında, ağı şuan için, örneğin Ethereum ile aynı esnekliği ve ölçeklenebilirliği sunmuyor. Ve işlemler çok daha yavaş ve daha pahalı olurken, karbon ayak izi iklim bilincine sahip yatırımcılar için bir endişe kaynağı oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu