Kripto Haberleri

Ünlü Milyarder: Bu Altcoin’ler Devlere Meydan Okuyacak!

Ünlü Milyarder: Bu Altcoin’ler Devlere Meydan Okuyacak!, kripto para takipçileri için Ünlü Milyarder: Bu Altcoin’ler Devlere Meydan Okuyacak! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Ünlü Milyarder: Bu Altcoin’ler Devlere Meydan Okuyacak! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Ünlü Milyarder: Bu Altcoin’ler Devlere Meydan Okuyacak!

Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya, geleneksel ödeme sisteminin eski muhafızları olan Visa ve Mastercard’ın, Blockchain, Web3 ve DeFi odaklı altcoin projeleri aracılığıyla tahttan indirileceğini düşünüyor. Kriptosite.com olarak detayları aktarıyoruz…

Milyarder isim, Bitcoin ve altcoin alanına dikkat çekti

Girişim sermayesi şirketi Social Capital’in CEO’su Chamath Palihapitiya, Web 3.0 öncüleri karşısında endüstri devleri Visa ve Mastercard’a karşı bahse girmeyi planladığını dile getiriyor. Usta isme göre 2022’de en fazla kaybı yaşayacağını düşündüğü şirketler içinde Mastercard, Visa ve geleneksel ödeme yolları etrafındaki tüm ekosistem yer alıyor. Buna karşılık Web3 alanını işaret ediyor. Bunlardan, “Ödeme altyapısını tamamen merkezi olmayan bir biçimde yeniden inşa eden iyi düşünülmüş Web3 kripto projeleri” olarak bahsediyor.

Türk Yatırımcılarının Gözleri Bu 10 Altcoin'de! İşte Liste

Palihapitiya, çevrimiçi alışveriş devi Amazon’un Birleşik Krallık’ta Visa kredi kartı işlemlerini kabul etmeyi bırakma kararını bir mühim olay olarak aktarıyor. Palihapitiya, gelişmekte olan dünya çapındaki ulusların önümüzdeki on yılda gelişen teknolojileri benimsemesini beklediğini dile getiriyor. Palihapitiya, kredi kartı sisteminin “şimdi al, sonra öde” modelini tartışarak konuşmasını sonlandırıyor:

Şimdi al, sonra öde, bir oran arbitrajıdır… Tüketicileri, ‘Zaten sahip olduğum yahut iyi olduğum parayla alakalı bir işlemi kolaylaştırmak için bu üç kredi kartı şirketine bu tefeci oranları ödememe gerek yok’ şeklinde alıştırmaya başlar. Büyük fikir bu ve bunu iyi bir çalışmada yahut iyi bir dizi çalışmada Web3’e çevirdiğinizde, bu şirketlere gereksiniminiz olmayacak. Bence trilyonlarca dolarlık piyasa değerinin içini boşaltacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu