Kripto Haberleri

Ünlü Milyarder Korkuttu: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Düşebilir!

Ünlü Milyarder Korkuttu: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Düşebilir!, kripto para takipçileri için Ünlü Milyarder Korkuttu: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Düşebilir! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Ünlü Milyarder Korkuttu: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Düşebilir! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Ünlü Milyarder Korkuttu: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Düşebilir!

Yakın tarihli bir röportajda Bitcoin fiyatı hususunda görüşlerini açıklayan Galaxy Digital patronu Mike Novogratz, Bitcoin’in 38.000 dolar düzeysinde destek bulacağını tahmin ediyor. Buna ilaveten kripto para birimi analisti Alex Kruger, ‘Korku ve Açgözlülük’ metriğinin ‘aşırı korku’yu gösterdiğini belirtiyor.

Aşırı korku ortamında Bitcoin fiyatı ne olur?

Kripto patronu, bunun kripto piyasası 2021’de yıldız kazanımları kaydettikten sonra yalnızca sağlıklı bir geri çekilme olduğuna inanıyor. Milyarder, net değerine mühim bir darbe almasına rağmen, kuvvetli kurumsal talep sebebiyle orta vadede önder kripto paranın performansı hususunda endişelenmediğini dile getiriyor:

Kenarda muazzam miktarda kurumsal talep göze çarpıyor.

Ayrıca Galaxy Digital CEO’su önümüzdeki haftalarda daha fazla oynaklık görmeyi bekliyor. Bundan önce Mike Novogratz, borsadaki zayıflık sebebiyle yakın vadede Bitcoin’in düşüş eğiliminde olduğunu dile getirdi, fakat bunun yanı sıra önder kripto paranın 40.000 dolar düzeysinin altına düşmesinin olabilecek olmadığını da iddia etti.

bitcoin fiyatı

Perşembe günü, Federal Rezerv beklenmedik bir biçimde şahin bir ton aldığında Bitcoin fiyatı ve hisse senetleri yavaşladı. Kontrol dışı enflasyonla mücadele etmek için, bu sene birden fazla ABD faiz artırımı masada yer alıyor. Ayrıca, büyük bir Bitcoin madencilik merkezi olan Kazakistan’daki protestolar, Bitcoin ağının hash oranında büyük bir düşüşe neden olan düşüş anlatısını da güçlendirdi.

Kriptosite.com olarak açıkladığimiz üzere, Fundstrat’tan Mark Newton kısa süre önce Bitcoin’in 45.600 dolarlık destek düzeysinin altına düştükten sonra Eylül 2021’deki dip düzeylerini test edebileceğini tahmin etmişti. Bunun yanı sıra, Bitcoin yatırımcı hassaslığı son haftalarda benzeri görülmemiş düşüş düzeylerine ulaştı. Analist Alex Kruger, her gün güncellenen popüler kripto ‘Korku ve Açgözlülük’ göstergesinin, artık dört farklı zaman diliminde ‘aşırı korku’ olarak yanıp söndüğünü belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu