Kripto Haberleri

Ünlü Stratejist: Altın Sürpriz Yapacak ve Bu Seviyelere Gidecek!

Ünlü Stratejist: Altın Sürpriz Yapacak ve Bu Seviyelere Gidecek!, kripto para takipçileri için Ünlü Stratejist: Altın Sürpriz Yapacak ve Bu Seviyelere Gidecek! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Ünlü Stratejist: Altın Sürpriz Yapacak ve Bu Seviyelere Gidecek! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Ünlü Stratejist: Altın Sürpriz Yapacak ve Bu Seviyelere Gidecek!

Blackstone’un özel servet çözümleri iş birimi başkan yardımcısı Byron Wien ve baş yatırım stratejisti Joe Zidle’a göre altın, beklenmedik bir hamleyle yeni yılda enflasyondan korunma statüsünü geri kazanırken %20 artabilir. Ayrıntılar için Kriptosite.com okumaya devam ediniz.

Stratejistlere göre altın için 2.000 doların üzeri olası görünüyor

Açıklama, Blackstone’un yıllık ‘2022’nin On Sürprizi’ iletisinde yapıldı ve altının %3,6 düşüşle 2015’ten bu yana en kötü yıllık performansını kaydetmesinden sonra geldi. 2022 sürpriz tahmini, yatırımcıların sorunlu ve daha kalıcı enflasyona karşı korunmak için sarı metale yönelmesine dayanıyor:

Altın fiyatı %20 artarak yeni bir rekor düzeyye ulaştı. ABD’deki kuvvetli büyümeye rağmen, yatırımcılar, git gide artan fiyatlar ve oynaklığın ortasında altının algılanan güvenlik ve enflasyon riskinden korunma arayışında. Altın, kripto para birimleri pazar payı kazanmaya devam etse bile, yeni basılan milyarlar için bir sığınak olma unvanını geri alıyor.

Bu bunun yanı sıra, ABD’deki yıllık enflasyonun 39 yılın en yüksek düzeysine artmasıne rağmen fiyat aralıkların 2021’in çoğu için 1.850 ile 1.650 dolar içinde dalgalandığı altının düşüş eğiliminin tersine çevrilmesine de işaret edecek. Altın bunun bunun yanında 2021 boyunca yatırımcıların güvenli liman iştahı için Bitcoin ile rekabet ediyor.

Altın

Byron Wien’in tahmini doğru çıkarsa, altın bu sene 2.160 doların üzerinde yeni rekor düzeylere ulaşacak. Stratejist, ‘sürpriz’ bir olayın olabilecek olduğuna inandığını (%50’den fazla şansa sahip), fakat hemen hemen bir yatırımcının yalnızca ‘üçte bir gerçekleşme şansı’ atayacağını dile getiriyor.

İleti Pazartesi günü yayımlandı ve 2022’de gerçekleşebilecek on sürpriz olayı listeliyor. Listedeki diğer olası sürprizler içinde, kuvvetli kazançların git gide artan faiz oranlarıyla çatışması, kalıcı enflasyonun baskın bir temaya dönüşmesi, 10 yıllık Hazine getirisinin %2,75’e artması ve ESG’nin kurumsal politika beyanlarının ötesine geçmesi sebebiyle 2022’de hiçbir ilerleme kaydetmeyen S&P 500 yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu