Kripto Haberleri

Ünlü Stratejist: Şimdi Altın’da Buna Odaklanmalısınız!

Ünlü Stratejist: Şimdi Altın’da Buna Odaklanmalısınız!, kripto para takipçileri için Ünlü Stratejist: Şimdi Altın’da Buna Odaklanmalısınız! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Ünlü Stratejist: Şimdi Altın’da Buna Odaklanmalısınız! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Ünlü Stratejist: Şimdi Altın’da Buna Odaklanmalısınız!

Altın fiyat aralıkları mühim bir destek düzeysini test ediyor olsa da, bir piyasa stratejistine göre, piyasalar ABD Merkez Bankası’nın para politikasındaki tutumdaki olası bir değişikliğe göre şekilleniyor. Bu durum da fiyattaki daha fazla düşüşün sınırlı olabileceğini gösteriyor. State Street Global Advisors baş altın stratejisti George Milling Stanley’nin piyasalara ve altına dair yorumları…

Piyasa uzmanından altın yorumları: Son fiyat hareketleri olumlu

Kriptosite.com olarak da açıkladığimiz üzere Çarşamba günü, Federal Rezerv, Kasım ayında aylık tahvil alımlarını azaltma ve Aralık ayında azalmaya başlama planını yayınlayabileceğinin sinyalini verdi. Aynı zamanda, nokta grafikleri olarak da anılan faiz oranı projeksiyonlarındaki bir değişiklik, ABD merkez bankasının Aralık 2022’ye kadar faiz oranlarını artırabileceğini gösterdi. Tahminler, faiz oranlarının 2023 sonuna kadar %1’e yükselebileceğini de gösteriyor.

"Büyük Fırtına Yaklaşıyor" 4 Analist, Altın Fiyatları Beklentilerini Verdi!

State Street Global Advisors baş altın stratejisti George Milling Stanley, bir röportajda, Federal Rezerv’in para politikası açıklamasının ardından son fiyat hareketini olumlu gördüğünü dile getirdi. Milling-Stanley, Federal Rezerv’in ufukta ilk kez faiz artırım sinyali verdiği Haziran ayında altın fiyat aralıklarının 100 dolar düştüğüne dikkat çekti. Son para politikası toplantısının ardından altın fiyat aralıkları düştü fakat ons ​​başına 1.750 dolar civarında destek tutuyor. Milling Stanley, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Fiyat hareketi beni cesaretlendiriyor çünkü belki de piyasalar Federal Rezerv’in para politikasıyla daha rahat hale geliyor. Altın piyasası, faiz oranlarının nereye gittiğinden daha fazlasıdır. Tarihsel olarak, altının bir portföyde verdiği iki söz, getirilerinizi iyileştirmek ve risklerinizi azaltmaktır. Şu anda yatırımcılar, altının portföyünüzdeki riski azaltma kabiliyetine odaklanmalı.

4 Analist: Altın Fiyatında Eylül'de Bunları Bilave edin!

Küresel ekonomi riskle yüz yüze

Altın aleyhine çalışan mühim bir faktör, hisse senedi piyasalarındaki benzeri görülmemiş yükselişin devam etmesi olmuştur. Milling-Stanley, S&P 500, Dow Jones’un 2020’de hemen hemen günlük bazda rekor düzeylere eriştiğini dile getirdi.

Hisse senedi piyasalarındaki ralli, küresel ekonominin ulaşan risklerle yüz yüze kalmasıyla ortaya çıkmakta. Bazı piyasa analistleri, ileri gelen bir Çinli emlak geliştiricisi olan Evergrande’nin olası bir temerrüdünün küresel bir likidite krizini ateşleyebileceğini düşünüyor. Şirketin borcu 300 milyar dolar. Önümüzdeki üç ay içinde potansiyel olarak hemen hemen 1 milyar dolarlık faiz ödemesi yapmak zorunda kalacak.  Bunun yanı sıra ABD’li yetkililer, hükümetin sorumluluklarını yerine getirmek için parasının tükendiğinin alarmını vermeye sürdürmekte.

2 Analist: Altın Fiyatını Bu Gelişmeler ve Seviyeler Belirleyecek!

Milling-Stanley: Yatırımcılar riskten kaçıyor

Milling-Stanley, “Yatırımcılar açıkça riskten kaçma havasında, fakat endişelenecek çok fazla belirsizlik var” dedi. “Hisse senetleri bir risk varlığıdır. Buna şüphe yok. Ve bence yatırımcıların bunu anlaması iyi olur. Mevcut hızda hisse senetleri gibi riske açık varlıklara yığılan bireylerin olduğu düşüncesi, rahatsız edici bir fenomen,” ifadelerini de ekledi.  Milling-Stanley, hisse senedi piyasalarındaki değerlemelerden endişe duyan herkes için artık varlıklarını çeşitlendirmenin zamanının geldiğini dile getirdi ve ekledi:

Kırılgan olduğunuzda kendinizi korumanız gerekiyor ve şu anda hisse senetleri savunmasız. Geçmişteki finansal krizlere bakarsanız, bazı durumlarda birincil nedenlerden biri, riskin hafife alınması olmuştur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu