Kripto Haberleri

Ünlü Yönetici, Altın Tahminleriyle Şaşırttı: Daha Az Alacağım!

Ünlü Yönetici, Altın Tahminleriyle Şaşırttı: Daha Az Alacağım!, kripto para takipçileri için Ünlü Yönetici, Altın Tahminleriyle Şaşırttı: Daha Az Alacağım! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Ünlü Yönetici, Altın Tahminleriyle Şaşırttı: Daha Az Alacağım! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Ünlü Yönetici, Altın Tahminleriyle Şaşırttı: Daha Az Alacağım!

Altın fiyat aralıkları, ABD enflasyon verilerinin son 31 yılın en yüksek düzeysine çıkmasının ardından, beş ayın zirvesine fırladı. Lakin dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketine göre, bu kıymetli metale olan talebi sürdürmek için hala yeterli olmayabilir. BlackRock Global Allocation ekibinin genel müdürü ve portföy yöneticisi Russ Koesterich, enflasyondan korunmak için çeşitli yatırım araçlarını konu alıyor. Biz de Kriptosite.com olarak ünlü yöneticinin değerlendirmelerini siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.

“Değerli metal özellikle güvenilir bir hedge değil”

BlackRock portföy yöneticisi Russ Koesterich, Çarşamba günkü Tüketici Fiyat Endeksi verilerinden önce yayına giren yakın tarihli bir raporda, altının büyük bir enflasyon riskinden korunma olmadığı yönündeki duruşunu yineliyor. Russ Koesterich raporda, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Geçen kış kavga ettiğim gibi, altın değişken reel faizler, daha kuvvetli bir dolar ve bir hedge olarak azalan etkinlikle mücadele ediyor. Şimdilik, enflasyondan korunmak ve altın riskini daha düşük tutmak için başka yerlere bakacağım. Altın çok uzun soluklu zamanda kendi konumunu korurken, onlarca yıllık ufukların dışında özellikle güvenilir bir hedge değil. Yılın çoğu için altın, uzun vadeli enflasyon beklentilerinde günlük yahut haftalık hareketlerle hemen hemen hiçbir korelasyon göstermedi.

Altın

BlackRock portföy yöneticisi, enflasyonun 2021’in çoğu için sıcak olduğunu ve altın fiyat aralıklarının tutarlı bir yükseliş ivmesi bulmakta zorlandığını kaydediyor. Altının Çarşamba günkü etkileyici rallisinden sonra bile, fiyatlar hala Russ Koesterich’in beklediği aralıkta yer alıyor. Altın fiyat aralıkları, seansın en yüksek düzeylerinin ardından, gün içinde %0,77 artışla en son ons başına 1.863 dolardan işlem gördü. Ünlü yönetici, altınla birlikte Bitcoin yahut kripto para birimlerini de enflasyon riskinden korunma olarak görmediğini dile getiriyor:

Kripto para birimlerinin git gide artan adaptasyonu, aşırı oynaklık ve kısa bir geçmiş kaydı ile fiyat aralıkları yükseltmeye devam edebilirken, Bitcoin’in enflasyondan korunma olarak değeri belirsiz.

Russ Koesterich’e göre altın, git gide artan enflasyon beklentilerine ayak uyduramıyor

İyi bir enflasyon riskinden korunmanın ne olduğu hususunda Russ Koesterich, yatırımcıların döngüsel hisse senetlerine bağlı kalmaları gerektiğini düşünüyor:

Altın, git gide artan enflasyon beklentilerine ayak uyduramazken, enerji, malzeme ve seçili tüketici kalemleri dahil olmak üzere bir çok döngüsel sektör var.

Altın

Lakin, bir de gümüş astar var. BlackRock portföy yöneticisi, yatırımcıların enflasyondan kıymetli metallerle korunmaya kararlı olması durumunda gümüşün daha iyi bir alternatif olabileceğini dile getiriyor:

Gümüşün mühim endüstriyel kullanımları var ve son haftalarda kısa vadeli enflasyon beklentileriyle birlikte hareket etme eğiliminde. Gümüş bir “gümüş kurşun” olmasa da, cephaneliğin bir parçası olabilir.

Eylül ayında Russ Koesterich, verdiği bir röportajda, BlackRock’un elindeki altınların çoğunu reel faiz oranlarının normalleşeceği beklentisiyle sattığını dile getirdi. Bunun yanı sıra, ABD yıllık enflasyonunun %6,2 arttığını gösteren Ekim ayı TÜFE verisinin ardından, reel faiz oranları rekor düşük düzeyye geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu