Kripto Haberleri

Ünlü Yönetici Konuştu: Bu 2 Metaverse Coin’e Yatırım Yaptım!

Ünlü Yönetici Konuştu: Bu 2 Metaverse Coin’e Yatırım Yaptım!, kripto para takipçileri için Ünlü Yönetici Konuştu: Bu 2 Metaverse Coin’e Yatırım Yaptım! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Ünlü Yönetici Konuştu: Bu 2 Metaverse Coin’e Yatırım Yaptım! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Ünlü Yönetici Konuştu: Bu 2 Metaverse Coin’e Yatırım Yaptım!

Non Fungible Token (NFT)’ler, 2021’de ana akım kitlenin dikkatini o kadar çekti ki, ‘NFT’ Collins Dictionary’de yılın kelimesi oldu. Lakin William Quigley için, dört yıl önce sanal video oyunu öğelerinin ticareti için bir pazar yeri olan OpSkins.com’un CEO’suyken dikkatini çekti. 2018’de OpSkins’i Ethereum Blockchain’e taşımaya çalıştı, fakat hız ve fiyatlandırma ile alakalı birtakım zorluklarla yüz yüze geldi. William Quigley, Blockchain teknolojisi ile ilgiliki düşüncelerini paylaşıyor ve yatırım yaptığı metaverse coin projelerini açıklıyor. Ünlü yöneticinin paylaşımlarını biz de Kriptosite.com okuyucuları için hazırladık.

Blockchain geleceğin web’i mi?

Sorunu çözmek için William Quigley, EOS Blockchain’in bir versiyonunu çatalladı ve OpSkins’i yeni Blockchain’e taşıdı. Bu, özellikle NFT’ler için oluşturulmuş bir Blockchain olan Worldwide Asset Exchange’in (WAX) erken bir versiyonu oldu. William Quigley ve kurucu ortağı, 2018 ve 2019 boyunca süren kripto ayı piyasası boyunca WAX’ı daha da ilerletmeye sürdü. 2021 yılına kadar, yılın trendini yakalamak için müthiş bir konumdaydı ve Atari, Funko ve Hasbro gibi büyük markalarla ortaklıklar kurmaya başladı. William Quigley, düşüncelerini şu cümlelerle ifade ediyor:

Bir buçuk yıl önce bile, Blockchain’deki bireylerin büyük çoğunluğunun bir, iki, belki 10 Blockchain bulunacağını ve geri kalan her şeyin öleceğini düşündüğünü hatırlıyorum. Bu bana çok saçma geldi. Bana ilk tüketici interneti risk sermayesi fonunu başlattığım günü hatırlattı ve o zamanlar dünya çapında hemen hemen 2.000 web sitesi vardı ve yatırımcılar, ‘Neden daha fazla web sitesine ihtiyacımız var?’ diyordu.

Metaverse coin

Piyasanın çoğunun Solana ve Ethereum gibi daha genel Blockchain’lere gitmesine rağmen, büyük markalar NFT’ler için WAX’a yönelmeye sürdürmekte. Aralık ayında WAX, sinema zinciri AMC’nin tarihindeki en iyi ikinci bir günlük satışını oluşturmaya kolaylık sağlayan en son Spiderman sürümünün biletlerini tokenleştirdi.

Blockchain’in başarısı için 3 neden

William Quigley, Blockchain’in bu anlaşmaları güvence altına almak için kripto ağırlıklarını başarılı bir biçimde üstlenebildiğine inandığı üç nedeni paylaşıyor.

Temsil edilen Proof-of-Stake (PoS) mekanizması

William Quigley, WAX’ın kullandığı devredilen PoS konsensüs sisteminin günde hemen hemen 15 ila 20 milyon işlem gerçekleştirdiğini dile getiriyor. Bunu daha genel amaçlı bir Blockchain’de yapmak imkansız olurdu, diye ekliyor. Daha yüksek hız, birkaç delegenin ağı kendi adlarına güvence altına almasına izin veren bir oylama sistemi ile olabilecek oluyor. Bu tür işlem tarzı, daha büyük bir kitleye sahip olabilecek yahut daha sık işlem gerektirebilecek daha büyük markalara hitap ediyor. William Quigley, şu biçimde açıklıyor:

Solana, bence, iyi bir genel amaçlı Blockchain. Ethereum’a göre bir avantajı var, ucuz, ama yine de genel amaçlı bir Blockchain. Genel amaçlı bir teknolojiye sahip olduğunuzda, herkes için iyi ve herkes için düşük ölçekte çalışacak demektir.

Metaverse coin

Ünlü yöneticiye göre, mekanizmanın bazı ödünleri var, yalnızca az sayıda kullanıcı tanık olarak hareket edebilirse yahut ufak bir hisseye sahip kullanıcılar oy kullanmamaya karar verirse daha merkezi hale gelebilir.

Marka yönetimi ve telif muhasebesi

William Quigley, risk sermayedarı olmadan önce Disney’in lisans grubunda çalıştı. Bu süre zarfında, marka yönetimi hususunda kuvvetli bir anlayış ve çeşitli bölgelerde markaların lisanslamada yüz yüze geldiğı zorluklar ile ilgili farkındalık geliştirdi. William Quigley, bu büyük markaların birçoğunun, borçlu oldukları telif fiyatlarıni tahsil etmek ve hesaplamak, bunun bunun yanında büyük asgari garantiler almak ve yüksek kaliteli ürünler yaratmak için yürürlükte olan prosedürlerin olduğunu bilmek istediklerini dile getiriyor:

Bu ortaklıklardan bazıları iki yıldan fazla sürdü. Çok yavaşlardı. Lakin 2021’de işler çok hızlandı, çünkü bir fırsat olduğunu anladılar ve yalnızca bi hayli hızlı hareket etmeye başlamaları gerekiyordu.

NFT

Hibrit NFT’ler

WAX bunun bunun yanında vIRL adlı yeni bir NFT kategorisi oluşturdu. vIRL teknolojisi, varlığın gerçek dünya çapında fiziksel olarak sahiplenilmesine ve dijital olarak alınıp satılmasına olanak tanıyor. Oyuncak üreticileri Mattel ve Funko gibi şirketler, vIRL teknolojisinin neler sunabileceğiyle ilgileniyorlar. William Quigley, e-ticaretin NFT’ler için en büyük trendlerden biri olarak kalmasını bekliyor ve özellikle armağan verme hususunda çevresel zorlukları nasıl çözebileceği hususunda heyecanlı.

Metaverse ile ilgiliki görüşleri ve aldığı metaverse coin projeleri

William Quigley, küresel video oyun gelir tabanının yılda hemen hemen 200 milyar dolar olduğunu ve ikincil piyasa dahil olmadan büyüdüğünü dile getiriyor. Bunu, tüketici ürünleri tabanının yalnızca %10’unu tokenleştirme kabiliyetiyle birleştirmenin, büyük bir pazar fırsatı yaratacağını düşünüyor.

Metaverse coin

Ünlü yatırımcı, bir çok yatırımcının metaverse’e çok fazla para attığını ve bazı yönlerden NFT’lerden fazla daha uzmanlaşmış olduğunu belirtiyor. Bunun yanında, bir çok potansiyel NFT kullanım durumuyla yüz yüze geldirıldığında, metaverse ulaşıminin çok daha uzakta olduğunu da kelimelerine ekliyor:

Metaverse çok mühim olacak. Lakin hali hazırdaki haliyle, ona tam bir “Ready Player One” yerine oyuncak bebek evi derdim. Bunun nedeni, bireylerin şu anda metaverse ile yalnızca görsel olarak etkileşime girebilmeleri ve gerçek tam gelişmiş ekonomik aktivitenin birkaç yıl daha yaşamayacağı.

William Quigley, Decentraland (MANA) ve Sandbox (SAND) adlı iki ana metaverse coin projesinden hoşlanıyor ve bunlara yatırım yapıyor, fakat yine de yatırımcıları umdukları gerçeklikten fazla uzakta oldukları hususunda ikazyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu