Gündem

Uzungöl’de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti

Uzungöl’de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti , ekonomi haberleri bölümümüzde Uzungöl’de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Uzungöl’de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Uzungöl’de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti

Uzungöl'de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti

Trabzon’un Çaykara ilçesine 20 kilometre uzaklıkta, denizden 1250 metre yükseklikte bulunan doğa harikası turizm merkezi Uzungöl’de, son haftalarda balık ölümleri görülmeye başlandı.

Göl ve gölü besleyen derede, nesli tükenme tehdidi altındaki kırmızı benekli alabalıklar dahil balık ölümleri tespit edildi.

Göl yüzeyinde görülen ölü balıklarla alakalı inceleme başlatıldı.

“ÖNLEM ALINMASINI İSTİYORUZ”

Gölde yaşayan bütün canlıların tehlikede olduğunu söyleyen Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Mehmet Keleş, “Gölümüzde oluşan balık ölümleri bizi endişelendiriyor. Balık ölümlerinin yol açtığunu bilmiyoruz ama bu durum göl içindeki bütün canlıların hayatını tehlikeye atıyor. Konunun araştırılmasını ve ona göre önlem alınmasını istiyoruz.” dedi.

“ÇOK ENDİŞELİYİZ”

Göldeki balık ölümlerinin kendilerini endişelendirdiğini anlatan turizmci Murat Akyüz ise “Son günlerde balık ölümleri oluyor. Göl kenarında gezen dostlarımız, balık ölümlerinin meydana geldiğinı ve ölümlerin her geçen gün daha da arttığını dile getirdi. Ben de gelip baktım ve konunun uzman kişilerından bilgi almak için sordum. Çok endişeliyiz. Ciddi manada balık ölümleri var. Sadece balıklar değil göl içindeki bütün canlılar tehlikede. Biz yetkililer aracılığı ile konunun araştırılmasını istiyoruz. Sorun ne ise önlem alınmalı.” diye konuştu.

Uzungöl de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti #1

Uzungöl de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti #2

Uzungöl de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti #3

Uzungöl de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti #4

Uzungöl de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti #5

Uzungöl de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti #6

Uzungöl de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti #7

Uzungöl de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti #8

Uzungöl de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti #9

Uzungöl de balık ölümleri bölge halkını tedirgin etti #10

Başa dön tuşu