Kripto Haberleri

Veriler Geldi: İşte 2022’de İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler!

Veriler Geldi: İşte 2022’de İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler!, kripto para takipçileri için Veriler Geldi: İşte 2022’de İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Veriler Geldi: İşte 2022’de İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Veriler Geldi: İşte 2022’de İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler!

Bitcoin ve altcoin projeleri harika bir yıl geçirdi. Peki 2022’de ETH, BNB, AVAX ve MATIC nasıl performans gösterebilir? Bitcoin (BTC), 2021’de baş döndürücü bir yolculuğa tanık oldu. BTC, tüm zamanların en yüksek düzeysi olan 69.000 dolardan keskin bir düzeltme yapmasına rağmen, kripto para hala son yılda %60 artmış durumda. Yıl boyunca, toplam kripto piyasası kapitalizasyonu hemen hemen 3 trilyon dolara yükseldi, fakat Bitcoin’in hakimiyeti yılın başında hemen hemen %70’ten %40’a düştü. Bu, birkaç altcoin projesinin Bitcoin’den büyük bir farkla daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor. Şimdi Kriptosite.com olarak analist Rakesh Upadhyay’ın BTC ve 4 altcoin için 2022 tahminlerine bakıyoruz.

Bitcoin, SHIB ve DOGE Düşüyor: Bu 7 Altcoin ise Fiyatını Katlıyor!

BTC ve diğer 4 altcoin

BTC/USDT. Bitcoin (BTC), Kasım başında 64,854 dolardan genel direncin üzerinde kırıldı. Satış takip eden hafta sürdü ve fiyat 64.854 doların altına geriledi. Boğalar düşüşü satın aldı fakat toparlanmayı 20 haftalık EMA’nın üzerine çıkaramadı. Ayılar bir kez daha fiyatı 50 haftalık SMA’nın altına çekmeye ve sürdürmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, BTC/USDT çifti 39.600 dolardaki kuvvetli desteğe düşebilir. 39.600 doların altında bir kırılma ve kapanış, 28.805 dolara daha derin bir düzeltmeyle sonuçlanabilir. Bunun yanı sıra, boğalar 100 haftalık SMA’yı başarılı bir biçimde savunursa, parite 20 haftalık EMA’nın üzerine çıkmak için bir girişimde daha bulunacak. Bu gerçekleşirse, parite 64.854 dolar ila 69.000 dolar içinde havai bölgeye bir ralli girişiminde bulunacak. Analiste göre, bu bölgenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, pariteyi psikolojik olarak kritik 100.000 dolar düzeysine itebilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

SHIB ve Bu 15 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine

ETH/USDT. Eter (ETH), kuvvetli bir yükseliş trendinde düzeltme yapıyor. Her iki hareketli hemen hemen da artıyor ve RSI pozitif bölgede. Ayılar, fiyatı 20 haftalık EMA’nın (3.745 dolar) altına çekmeye çalışıyor. Boğalar şimdi psikolojik olarak kritik düzeydeki genel engeli 5.000 dolardan temizlemek için bir girişimde bulunacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre, ETH/USDT çifti yükseliş trendinin bir sonraki ayağını ilk hedef olan %100 Fibonacci uzatma düzeysinde 5,719,68 dolardan başlatabilir. Momentum fiyatı bu düzeynin üzerine taşırsa, önemle üstünde durulması gereken bir sonraki hedef, 6.566.19 dolar düzeysindeki %138.2 Fibonacci uzatma düzeysi. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut düzeyden yahut genel dirençten düşerse ve 20 haftalık EMA’nın altına düşerse, traderların rallilerde satış yaptığı sinyalini verecektir. Bu, 2.652 dolarlık kuvvetli desteğe olası bir düşüşün kapılarını açabilir.  

Binance Bu Altcoin'e Onmilyonluk Yatırım Yaptı: Fiyat Fırladı!

BNB/USDT. Binance Coin (BNB) 669.30 dolardan düştü ve ayıların agresif bir biçimde tüm zamanların en yüksek düzeysi olan 691.80 doları koruduğunu gösteriyor. Yükselen hareketli hemen hemenlar ve RSI pozitif bölgede, alıcıların üstünlüğün olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, BNB/USDT çifti 669.30 dolardan 691.80 dolara yükselebilir. Boğalar, yükseliş trendinin yeniden başladığını işaret etmek için bu engeli aşmak zorunda kalacak. Analiste göre, bu olursa, parite 848.30 dolara yükselişin bir sonraki ayağına başlayabilir ve ardından 1.171.90 dolara bir ralli girişiminde bulunabilir. Tüm zamanların en yüksek düzeysine yakın bir konsolidasyon, traderın çıkış için acele etmediğini gösterdiği için olumlu bir işaret. Bu, yukarı yönlü hareketin devam etme ihtimalini artırıyor.

AVAX/USDT. Avalanche’ın (AVAX) tüm zamanların en yüksek düzeysi olan 147 dolara yaptığı keskin ralli, RSI’yi 85 düzeysine yaklaştırdı ve bu da yukarı yönlü hareketin kısa vadede aşırı uzatıldığını gösteriyor. Bu, kısa vadeli traderlar aracılığıyla kar rezervasyonu ile sonuçlanmış olabilir. Ayılar, art arda üç hafta boyunca fiyatı 81 doların altına çekti fakat mum çubuklarındaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi daha düşük düzeyleri sürdüremediler. 20-EMA’dan (73dolar) gelen kuvvetli toparlanma, hassaslığın yükselişte olduğunu ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Analiste göre, boğalar şimdi fiyatı 147 dolardan tüm zamanların en yüksek düzeysine çıkarmaya çalışacak. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir. Analiste göre, AVAX/USDT paritesi ardından 213,17 dolara yükselebilir ve momentum devam ederse, ralli 260 dolara bile uzayabilir. Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut düzeyden yahut genel dirençten düşerse ve 75,50 doların altına düşerse geçersiz olacaktır. Parite ardından 50 dolardan kuvvetli desteğe düşebilir. Böyle derin bir düşüşün, yukarı hareketin bir sonraki ayağının başlamasını geciktirmesi olabilecekdir.

İnceleme: MATIC Tabanlı 5 Metaverse

Polygon’un yönü yukarı

MATIC/USDT. Polygon’un MATIC’i yükseliş trendinde. Boğalar, fiyatı tüm zamanların en yüksek düzeysi olan 2.70 doların üzerine çıkarmaya çalıştı fakat başarısız oldu. Bu, ayıların genel direnci agresif bir biçimde savunduklarını gösteriyor. Bunun yanında, olumlu bir işaret, boğaların 20 haftalık EMA’ya (1.62 dolar) düşüşleri satın almasıdır. Bu, hassaslığın yükselişe sürdüğini ve traderların düşüşlerde biriktiğini gösteriyor. Yükselen hareketli hemen hemenlar ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. Analiste göre, boğalar, MATIC/USDT çiftini 2.70 doların üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunacak. Bunu başarırlarsa, parite 3,28 dolara ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir. Bu düzeynin üzerinde bir kırılma ve kapanış, ralliyi 4 dolara ve sonunda 4,77 dolara çıkarabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut düzeyden düşerse yahut genel direnç ve 20 haftalık EMA’nın altına düşerse, arzın talebi aştığını gösterecektir. Fiyat 20 haftalık EMA’nın altında kalırsa, satış ivme kazanabilir ve parite 50 haftalık SMA’ya (1.04 dolar) düşebilir.

Santiment, Ralli Yapacak 9 Altcoin’in İsmini Verdi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu