Ethereum Haberleri

Wormhole hacker’ından 157 milyon dolarlık Ether takası

Wormhole hacker’ından 157 milyon dolarlık Ether takası, kripto haberleri bölümümüzde Wormhole hacker’ından 157 milyon dolarlık Ether takası başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Wormhole hacker’ından 157 milyon dolarlık Ether takası ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Wormhole hacker’ından 157 milyon dolarlık Ether takası

Zincir üstü kayıtlara göre geçen sene yaşanan 323 milyon dolarlık Wormhole saldırısıyla ilişkili bir adres 157.2 milyon dolarlık Ether’ler ile çeşitli takas işlemleri yaptı. Takas hareketleri ilk kez 95 bin 630 Ether’in merkeziyetsiz borsa OpeanOcean üzerinden staked ether’e (stETH) çevrilmesiyle başladı.

Üst üste işlemlerin sonunda yine ETH aldı

Hacker, takas işlemlerine stETH’den sonra da sürdü. Lido’nun, merkeziyetsiz borsalarda kullanılabilen stETH versiyonu olan “wrapped stETH”ye geçiş yapan hacker, 86 bin 473 wstETH elde etti. Bu işlemlerin ardından KyberNetwork üzerinde wstETH’lerini teminat olarak gösteren kişi, 13 milyon dolarlık DAI sabit coin’ini kredi aldı. Hacker, son kez bu DAI’lerle de 7 bin 989 adet ETH aldı.

İşlemlerin sebebi anlaşılamadı

Kripto medyasından The Block’un analisti olan Steven Zheng ise hacker’ın art arda yaptığı işlemlerden goğrudan bir sonuca varmanın zor olduğunu dile getirdi ve “Bu kişi ya eğlence için zincir üstü işlemler yapıyor veya işlemlerinden önce stETH için bir uzun pozisyon açmıştı” dedi.

Wormhole mesajı yineledi: 10 milyon dolar ödül

İşlemlerin ardından Lido staked Ether’in Ethereum fiyatına olan dengesinde yüzde 0.2’lik artış oldu ve oran 1’e 1 olacak biçimde yükseldi. Wormhole ise bu işlemlerin ardından hacker’a önceden gönderdiği mesajı yineledi ve 10 milyon dolarlık ödül teklifini yeniden hatırlattı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu