Gündem

Xiaomi CEO’su Lei Jun: Dünyanın bir numarası olmak istiyoruz

Xiaomi CEO’su Lei Jun: Dünyanın bir numarası olmak istiyoruz , ekonomi haberleri bölümümüzde Xiaomi CEO’su Lei Jun: Dünyanın bir numarası olmak istiyoruz başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Xiaomi CEO’su Lei Jun: Dünyanın bir numarası olmak istiyoruz  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Xiaomi CEO’su Lei Jun: Dünyanın bir numarası olmak istiyoruz

Xiaomi CEO'su Lei Jun: Dünyanın bir numarası olmak istiyoruz

Özellikle piyasaya devam ettiği düşük fiyatlı mobil cihazlarıyla kısa bir sürede büyük yol kateden Çinli marka Xiaomi, gözünü zirveye dikmiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, dünyanın bir numaralı mobil cihaz markası olmak gibi büyük bir hedeflerinin olduğunu dile getirdi. CEO’ya göre bu hedefe ulaşmak için gereken en mühim şey sabır.

XIAOMI, APPLE’I GEÇMİŞTİ

Bu yılın temmuz ayında, markanın CEO’su Lei Jun, Xiaomi’nin cep telefonu sevkiyatlarının ilk kez Apple’ı geçtiğini ve dünya çapında ikinci sıraya yükseldiğini duyurmuştu.

Bu başarının yakayı ele verdiğı sırada rakibinin çok kuvvetli olduğunu ve hedeflerinin ikinci sırayı korumak olduğunu söyleyen Lei Jun, artık düşüncesini değiştirdi ve zirveye oynamak istediğini dile getirdi.

Bazı raporlarda Xiaomi’nin başarısı, ABD yaptırımları sebebiyle Huawei’nin zor durumda kalmasına bağlanıyor.

Lakin Xiaomi’nin Çin dışındaki pazarlarda elde ettiği başarı, uzun süre üst sıralarda kalmasına yol gösterecek.

xiaomi

Başa dön tuşu