Gündem

Xiaomi, yepyeni arayüzü MIUI 13’ü tanıttı: İşte öne çıkan yenilikler

Xiaomi, çiçeği burnunda arayüzü MIUI 13’ü tanıttı: İşte öne çıkan yenilikler , ekonomi haberleri bölümümüzde Xiaomi, çiçeği burnunda arayüzü MIUI 13’ü tanıttı: İşte öne çıkan yenilikler başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Xiaomi, çiçeği burnunda arayüzü MIUI 13’ü tanıttı: İşte öne çıkan yenilikler  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Xiaomi, çiçeği burnunda arayüzü MIUI 13’ü tanıttı: İşte öne çıkan yenilikler

Xiaomi, yepyeni arayüzü MIUI 13’ü tanıttı: İşte öne çıkan yenilikler

Xiaomi’nin piyasada bulunan mobil cihazlarında kullanılan MIUI arayüzü, tertip edilen etkinlikte “Xiaomi 12” mobil cihaz serisiyle birlikte karşımıza çıktı.

MIUI 13 güncellemesi;  güvenlik, performans ve tasarım alanında bir çok yeniliği Xiaomi mobil cihaz modellerine getirecek. Gelin bu özelliklere daha yakında zamandan bakalım.

DAHA İYİ PERFORMANS

Xiaomi amiral gemileri, yeni versiyonla MIUI 12.5 sürümüne göre yüzde 15 daha az kare atlama sorunu yaşayacak. Bu oran, orta düzey modellerde yüzde 32 ve alt segment modellerde yüzde 52’ye kadar çıkacak.

MIUI 13

GELİŞMİŞ GÜVENLİK

Son senelerda mobil cihazlarda güvenlik konusu bi hayli mühim duruma geldi. Bunun farkında olan Xiaomi, MIUI 13 ile birlikte yeni güvenlik detaylarını hayata geçiriyor.

MIUI 13’teki yüz tanıma teknolojisi, birinin gövdesini tamamen görmezden gelip yalnızca yüze odaklanıyor ve yüzü kıvrımlarıyla birlikte üç boyutlu olarak tarıyor. Böylelikle telefonlardaki yüz tanıma kilidi, basit bir fotoğraf gösterilerek açılamıyor.

MIUI 13 ile birlikte gelecek özellikler içinde ‘gizlilik filigranı’ ve ‘dolandırıcılık koruması’ adlı özellikler de yer var. Lakin bu özellikler ile ilgili şimdilik detay verilmedi.

miui 13

DİĞER YENİLİKLER

MIUI 13’ün yeni widget’lara ve görsel düzenlemelere sahip yer alacağını aktarabiliriz. Ayrıca güncelleme ile arayüzde daha canlı renkler kullanılacak.

MIUI 13 güncellemesi, mevcut sürüme kıyasla daha akıcı animasyonlar, yeni temalar, geliştirilmiş gizlilik ve genişletilmiş güç yönetimi özellikleri ile gelecek.

MIUI 13 ALACAK TELEFONLAR

MIUI 13 güncellemesi, ilk olarak yeni tanıtılan Xiaomi 12 modellerine gelecek ve ardından diğer telefonlar için yayına girecek. Lakin güncellemeyi hangi telefonların alacağına dair bir açıklama yapılmadı.

Çinli kaynaklardan gelen ve Xiaomi aracılığıyla halen doğrulanmayan bilgilere göre; son 2 yıl içinde piyasaya sürülen tüm Xiaomi, Redmi ve Poco marka mobil cihazları MIUI 13 güncellemesini alacak.

Başa dön tuşu