Gündem

Xiaomi’den yeni katlanabilir telefon patenti

Xiaomi’den yeni katlanabilir telefon patenti , ekonomi haberleri bölümümüzde Xiaomi’den yeni katlanabilir telefon patenti başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Xiaomi’den yeni katlanabilir telefon patenti  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Xiaomi’den yeni katlanabilir telefon patenti

Xiaomi'den yeni katlanabilir telefon patenti

Ekran teknolojilerinin bir hayli gelişmesi ile birlikte karşımıza çıkan katlanabilir mobil cihazlara, geçtiğimiz aylarda bir yenisi daha eklenmişti.

Çinli mobil cihaz üreticisiXiaomi, senelerdır üzerinde çalıştığı yeni katlanabilir telefonu Mi Mix Fold’u tanıtmıştı.

MI MIX FOLD 2 YOLDA

Çinli marka, şimdilerde Mi Mix Fold 2 için çalışmalar yürütürken, yeni bir patent yaşandı.

Xiaomi, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) katlanabilir telefonlarıyla alakalı bir patent başvurusunda bulundu.

Patent görüntüsüne incelediğimizde, yeni telefonun katlama mekanizması ve menteşe tasarımının Samsung’un Galaxy Z Fold serisine benzediğini aktarabiliriz.

xiaomi

Yukarıdaki görüntü, bunun bunun yanında telefonun yan tarafına manyetik olarak takılmış gibi görünen bir kalemi de gösteriyor.

Bunun yanı sıra Xiaomi, Galaxy Z Flip serisine benzer başka bir katlanır mobil cihaz üzerinde de çalışıyor. Lakin şimdilik tüm bu modellerin teknik donanımlarine dair herhangi bir bilgi yok.

Görsel: Samsung Galaxy Z Flip

samsung

Başa dön tuşu