Gündem

Yabancı damat Sinop’ta Müslüman oldu

Yabancı damat Sinop’ta Müslüman oldu , ekonomi haberleri bölümümüzde Yabancı damat Sinop’ta Müslüman oldu başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Yabancı damat Sinop’ta Müslüman oldu  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Yabancı damat Sinop’ta Müslüman oldu

Yabancı damat Sinop'ta Müslüman oldu

Amerika’da doğup büyüyen Şermin ve Joe Suber çiftinin kızı Jennifer Suber, Keily ve Marc Enfroy çiftinin oğlu Adam Enfroy ile Amerika’nın Florida eyaletinde tanıştı.

Bir süre sonra birlikteliklerini evliliğe taşımak isteyen çift, düğünü Türkiye’de yapmaya karar verdi.

Alınan kararın ardından ikili ve yakınları Sinop’a geldi. İslamiyeti araştıran ve türk örf adetlerine karşı ilgisi olan Adam, düğününde tüm adetleri uyguladı.

İSLAM DİNİN SEÇTİĞİNİ SÖYLEDİ

Davul zurna eşliğinde lüks araçla konvoy yapan erkek tarafı, kız evine giderken  yol esnasında aracın önünü kesen çocuklara da para verdi.

Gelin alma sırasında yabancı damat herkese İslam dinini seçtiğini açıkladı. Aynı  gece kız evinde hem dini nikah kıyıldı hem de ihtida merasimi yapıldı.

Yabancı damat Sinop ta Müslüman oldu  #1

EŞİNE VİLLA ALDI

Kelime-i Şehadet getirmesinin ardından ‘Adem’ ismini alırken, Jennifer’ın ise aile içinde Aylin ismini kullandığı bilgisine ulaşıldı.

Düğün alanına giden çift, yabancı şarkılarla giriş yapmasının ardından oyun havaları eşliğinde oyun oynadı.

Takı merasiminde damat tarafı Türk lirası takarken, damat ise eşine şehirde aldığı villayı armağan etti.

Yabancı damat Sinop ta Müslüman oldu  #2

“İSLAMİ KURALLARI ÖRF VE ADETLERİ SEVDİM”

Adam Enfroy, “Florida’da tanıştık. İlk andan ibu yana birbirimize aşık olduk. Evlenmeye karar verdik. Düğünü de burada yaptık. Buradan o kadar tatmin olduk ki bir de ev aldık. Dün gezerken bir gökkuşağı gördük, bugün de düğünüm öncesinde bir gökkuşağı gördük. Çok mutluyuz. İslam’ı inceliyordum. Türk örf ve adetlerini inceliyordum. Her şeyi, İslami kaideleri örf ve adetleri sevdim. Onun için Müslüman olmaya karar verdim. Sinop çok güzel bir şehir, insanları çok cana yakın. Burayı da çok sevdik” dedi.

Yabancı damat Sinop ta Müslüman oldu  #3

“EŞİM DE SİNOP’U ÇOK SEVDİ”

Jennifer ise, “Ben bir çok kere Sinop’a teyzemin yanına gelmiştim. Burayı da çok seviyordum. Burada evlendik. Eşim de Sinop’u çok sevdi. Burada yaşamaya karar verdik. Çok mutluyuz” diye konuştu.

Yabancı damat Sinop ta Müslüman oldu  #4

Yabancı damat Sinop ta Müslüman oldu  #5

Yabancı damat Sinop ta Müslüman oldu  #6

Yabancı damat Sinop ta Müslüman oldu  #7

Başa dön tuşu