Ethereum Haberleri

Yatırım danışmanı Edelman’dan 2022 için 22 kripto tahmini

Yatırım danışmanı Edelman’dan 2022 için 22 kripto tahmini, kripto haberleri bölümümüzde Yatırım danışmanı Edelman’dan 2022 için 22 kripto tahmini başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Yatırım danışmanı Edelman’dan 2022 için 22 kripto tahmini ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Yatırım danışmanı Edelman’dan 2022 için 22 kripto tahmini

Bitcoin 2021 sonuna 50 bin doların etrafında fiyat hareketleri yaparak girerken, kripto para yatırımcıları ise yıl sonu için beklentilerinde hayal kırıklığına uğramış durumdalar. Fiyat beklentilerinin alt düzeyde kalması 2022 tahminlerinin ön plâna çıkmasını sağlarken, ünü yatırımcı Ric Edelman ise yeni yıl için olumlu konuştu.

Edelman Financial Engines’in kurucusu olan Ric Edelman’ın 2022’den beklentilerini açıkladığı 22 madde şu biçimde:

 1. Dijital varlıkların tümünün piyasa değeri, yıl sonunda, yılın başladığı düzeyden daha yüksek olacak. Ve olabileceken fazla daha yüksek olacak. Bu durum, üç yatırımcı grubunun hamleleriyle yaşanacak: bireyler, finansal danışmanlar ve kurumlar (bağışlar, emeklilik fonları, devlet fonları, kurumsal hazineler, serbest yatırım fonları ve daha fazlası).
 2. Yıl sonuna kadar dünya çapında 500 milyondan fazla kişi Bitcoin sahibi olacak.
 3. SEC, spot Bitcoin ETF’ini onaylayacak. Mevduatların toplam değeri, ilk çıkışından sonraki iki hafta içinde 5 milyar doları aşacak. Yıl sonuna kadar ise bir düzineden fazla ETF olacak.
 4. Token’laşma fırlayacak. Hem sayı hem de dünya çapındaki yayılması yönünden… Somut varlıklardan (emlak ve koleksiyon) soyut varlıklara kadar (müzik hakları, performans anlaşmaleri) bir çok hususta token’laşma olacak. Finansal hizmetler sektörü bu konuya ayak uyduramayacak ve gecikecek.
 5. Bitcoin ve Ethereum’un, piyasa üzerindeki toplam hakimiyeti yüzde 50’nin altına düşecek.
 6. NFT’ler, finansal hizmetler endüstrisinin ötesindeki endüstriler aracılığıyla ticarette sıklıkla kullanılmaya başlanacaklar.
 7. Metaverse 31 Aralık 2022 günü, NFT’nin 31 Aralık 2021’de bilindiği kadar bilinmiş olacak.
 8. Dijital varlık ekosistemi, NFT spekülatörleri ve merkeziyetsiz finans getiri hasatçıları gibi önceden hiç vâr olmamış meslekler yaratacak.
 9. Avrupa Birliği, “kripto varlık piyasaları” regülasyonlarını geçirecek.
 10. ABD KOngresi’ndekki 50’den fazla üye kişisel olarak dijital varlık sahibi olduklarını açıklayacaklar.
 11. Jamie Dimon (JP Morgan CEO’su) Bitcoin’in değersiz olduğunu söylemeyi bırakacak.
 12. 2022’nin sonu itibariyle Amerika’daki yetişkin nüfusun 3’te 1’inden fazlasının Bitcoin’i olacak.
 13. On binlerce Y kuşağı üyesi, borçlarını kripto para kredi verme fırsatlarıyla yapılandıracak.
 14. Tedarik zincirleri giderek git gide artan bir biçimde blok zincirler vasıtasıyla takip edilecek.
 15. El Salvador gibi en az bir ülke daha Bitcoin’i yasal para olarak kabul edecek.
 16. Bahamalar’da olduğu gibi en az bir ülke daha merkez bankası dijital parası (CBDC) çıkaracak.
 17. Finansal danışmanlar içinde yapılan anketlerde “Bitcoin’in sıfıra düşeceğini düşünüyor muunuz?” sorusuna “Evet” cevabı verenlerin oranı yüzde 10’un altında olacak.
 18. Müşterilere dijital varlık öneren finans uzman kişilerının standart tahsisleri oranları %3 ilâ %5 içinde olacak.
 19. Amerikalı yetişkinlerin %10’dan fazlası bir DAO üyesi olacak.
 20. Finansal Muhasebe Standartları Kurulu, Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri’ni revize edeceğini ve dijital varlıkların kurumsal bilançolarda nasıl gösterilmesi gerektiğini araştırdığını açıklayacak.
 21. Finansal danışmanlar, geleneksel yüzde 60/40 portföy sistemini, dijital varlıkların da katılması yönünden yoğun biçimde tartışmaya ekranlara geleceklar.
 22. 10 binden fazla finans uzmanı, üyelerine daha iyi hizmet verebilmek, yeni müşteriler çekebilmek ve yönetimleri altındaki varlık değerini yükseltmek için DACFP’nin (Finansal Profesyoneller için Dijital Varlık Konseyi) blok zinciri ve Dijital Varlıklar Sertifika programına katılacak.
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu