Kripto Haberleri

“Yeni Dalga Mı?” 4 Analist, Altın’da Beklenen Seviyeleri Verdi!

“Yeni Dalga Mı?” 4 Analist, Altın’da Beklenen Seviyeleri Verdi!, kripto para takipçileri için “Yeni Dalga Mı?” 4 Analist, Altın’da Beklenen Seviyeleri Verdi! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. “Yeni Dalga Mı?” 4 Analist, Altın’da Beklenen Seviyeleri Verdi! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

“Yeni Dalga Mı?” 4 Analist, Altın’da Beklenen Seviyeleri Verdi!

Altın, Cuma günü küresel ekonomik toparlanmanın kıymetli metale güvenli liman akışlarını kolaylaştırması ve merkez bankalarının enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranlarını artırmaya hazırlanmasıyla, 2015’ten bu yana en kötü yılını tamamlamak üzere. Biz de yılın son günü Kriptosite.com olarak analistlerin altın beklentilerini okuyucularımız için bir araya getirdik.

Jeffery Halley: Riskten korunma, altını bir gecede yukarı itti

Spot altın, yazının yazıldığı sıralarda zayıf işlemlerde %0,34 artarak ons ​​başına 1,819,84 dolara yükseldi ve bir ayın en yüksek düzeysine yakın seyrediyor. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,34 artışla 1.820,3 dolardan işlem görüyor. OANDA’nın kıdemli piyasa analisti Jeffery Halley, piyasalara ilişkin şu değerlendirmeyi yapıyor:

Yıl sonu riskten korunma, altını bir gecede yukarı itti ve gece boyunca mütevazı bir ABD doları rallisine rağmen, Asya’da altın desteğini koruyor. Altın şu anda 1.820 dolarda direncin hemen altında yer alıyor.

BU arada, daha kuvvetli bir doların (DXY), diğer para birimlerine sahip alıcılar için külçeyi daha pahalı hale getirdiğini hatırlatalım.

Altın
Altın yıllık düşüş kaydetti

“Altın makul ölçüde iyi yükseldi”

Altın fiyat aralıkları, küresel ekonomik toparlanmanın güvenli liman metaline olan talebi azaltması sebebiyle önceki iki yıla göre %48 artmasının ardından bu sene şuana dek %4’ten fazla düştü. Geçen seneki en iyi yıllık performansının ardından bu sene sarı metal 1.676 dolar ile 1.959 dolar içinde işlem gördü. Hong Kong’daki UBS Wealth Management’ta emtia ve APAC forex başkanı Dominic Schnider, altının performansı hususunda o kadar da kötümser değil:

Büyüme yanlısı tüm gelişmeler ve para politikasındaki tüm normal hayata dönme göz önüne alındığında, altın makul ölçüde iyi yükseldi.

Altın

“Enflasyon olmasaydı, altın fiyat aralıklarının zaten fazla daha düşük bulunacağını iddia edebilirdiniz,” diyen Dominic Schnider, altının yıl için performansının Euro yahut Yen yatırımcıları için bi hayli olumlu olduğunu da kelimelerine ekliyor.

Phillip Streible’a göre kıymetli metal, 1.800 doların her iki tarafında da rahat

“Son derece düşük hacimli tatil tipi bir trade içindeyiz” diyen Chicago’daki Blue Line Futures baş piyasa stratejisti Phillip Streible, altının 1.800 doların her iki tarafında da rahat olduğunu düşünüyor. Stratejist, hacimlerin önümüzdeki hafta toparlanmasıyla birlikte altın fiyat aralıklarının daha fazla yön bulabileceğini de kelimelerine ekliyor.

Benchmark 10 yıllık ABD Hazine faizleri, piyasa yönünü ve bir çok traderı Yeni Yıl tatilinden önce yönlendirecek mühim katalizörler olmadan bir ayın en yüksek düzeysinden düştü. Bu durum da faiz ödemeyen külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini azalttı. DailyFX döviz stratejisti Ilya Spivak, son iki gün içinde görülen ileri geri dalgalanmanın, herhangi bir temel katalizörden ziyade piyasanın çok zayıf olmasıyla alakalı olduğunu, bunun da oynaklığın arttığı manasına geldiğini dile getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu