Gündem

Yeni iPad Mini’de ekran sorunları ortaya çıktı

Yeni iPad Mini’de ekran poblemleri yaşandı , ekonomi haberleri bölümümüzde Yeni iPad Mini’de ekran poblemleri yaşandı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Yeni iPad Mini’de ekran poblemleri yaşandı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Yeni iPad Mini’de ekran poblemleri yaşandı

Yeni iPad Mini'de ekran sorunları ortaya çıktı

Apple, bir önceki günlerde gerçekleştirdiği etkinlikte heyecanla beklenen iPhone 13 serisi ile birlikte yeni iPad Mini modelini de görücüye çıkarmıştı.

Ülkemizde 5 bin 800 TL’ye satışa çıkan yeni iPad Mini modelinde bazı ekran poblemleri tespit edildi.

Tabletin 8.3 inç Liquid Retina ekranında “jöle kayması” adı verilen bir sorun yaşayan kullanıcılar, Apple’ı eleştiri yağmuruna tuttu.

ipad mini

DİKEY MODDA SORUN VAR

Ekranın bir tarafının diğer tarafına göre daha bi hayli hızlı tepki verdiği ve özellikle cihazı dik konumda tutarken, portre modunda bu durumun yoğun olarak meydana geldiği kayıt edildi.

iPad’i yatay kullanırken bu hususta bir sorun yaşanmadığını söyleyen kullanıcılar, internet üzerinden haber okumada veya sosyal platformda ekranı aşağı kaydırmada zorluklar meydana geldiğinı söylüyor.

Apple cephesi bu hususta bir açıklama yapmazken, sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olup olmadığı bilinmiyor.

The Verge editörlerinden Dieter Bohn aracılığıyla elde edilen ve ekran sorununu gösteren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Videoda, ekranın bir kısmının diğerine göre daha yavaş yenilendiği açık bir biçimde görülüyor.

Yeni iPad Mini’deki ekran sorunu – VİDEO

Başa dön tuşu