Altcoin Haberleri

Yeni süper otomobil McLaren Artura, çip krizi nedeniyle ertelendi

Yeni süper otomobil McLaren Artura, çip krizi sebebiyle ertelendi , ekonomi haberleri bölümümüzde Yeni süper otomobil McLaren Artura, çip krizi sebebiyle ertelendi başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Yeni süper otomobil McLaren Artura, çip krizi sebebiyle ertelendi  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Yeni süper otomobil McLaren Artura, çip krizi sebebiyle ertelendi

Yeni süper otomobil McLaren Artura, çip krizi nedeniyle ertelendi

Geçtiğimiz yılın başlarında patlak veren küresel çip tedarik poblemleri, yeni yılda da otomobil üreticilerini zorluyor.

Çip krizinin son kurbanı ise ünlü lüks spor otomobili üreticisi McLaren oldu. Şirketten yapılan bilgilendirmede, çip sıkıntısı sebebiyle markanın yeni süper otomobili Artura’nın ertelendiği bilgisi paylaşıldı.

“TESLİMATLAR TEMMUZ AYINA ERTELENDİ”

McLaren sözcüsü verdiği demeçte, “Devam eden yarı iletken sıkıntısı sebebiyle müşterilerin araçlarının teslimatını temmuz ayına kadar ertelemek zorunda kaldık.” ifadelerini kullandı.

Artura’nın McLaren için yeni bir sayfa açması bekleniyor. McLaren’in yeni hafif araç mimarisine oturan ilk otomobili ve sınırlı sayıda üretilen P1 ve Speedtail modellerinin ardından Artura, şirketin ilk seri üretim hibriti olacak.

3.0 litrelik çift turbo V6 ve 7.6 kilovat saatlik pil paketiyle gelen Artura’nın toplam beygir gücü 670 olarak bilgisi verildi.

artura

artura

artura

artura

Başa dön tuşu