Kripto Haberleri

Yeni verilere göre Hindistan, 100 milyon kişi ile en çok kripto para kullanan ülke

Yeni verilere göre Hindistan, 100 milyon kişi ile en fazla kripto para kullanan ülke, kripto para haberleri bölümümüzde Yeni verilere göre Hindistan, 100 milyon kişi ile en fazla kripto para kullanan ülke başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Yeni verilere göre Hindistan, 100 milyon kişi ile en fazla kripto para kullanan ülke ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

Yeni verilere göre Hindistan, 100 milyon kişi ile en fazla kripto para kullanan ülke

TripleA aracılığıyla yayına giren yeni bir rapor, dünya çapında kripto para birimlerinin kullanımı ile alakalı geniş bir şekilde bir bakış açısı sundu. Araştırma neticesinde Hindistan’ın 100 milyondan fazla kullanıcı ile dünya çapında en fazla kripto para kullanan ülke olduğu yaşandı.

Araştırmada, ABD, Rusya, Nijerya ve Vietnam’ın ilk beşte olduğu da altı çizildi. Lakin bu ülkelerdeki kripto para kullanan bireylerin toplamı Hindistan’daki kullanıcı rakamının yalnızca üçte birine denk geliyor.

Raporda kripto paralar ile alakalı bir çok gelişme de paylaşıldı. Rapora göre Bitcoin son 9 yılda %540.000’in üzerinde artış yaşadı ve piyasa değeri Şubat 2021’de 1 trilyon dolara ulaştı. Ayrıca, kripto para sahiplerinin %79’unun erkek, %21’inin kadın olduğu ve %58’inin 34 yaş ve altı olduğu da yaşandı.

300 milyon kullanıcı

Rapor, 2021 yılı itibariyle dünyanın yalnızca %4’ünün kripto para birimlerine sahip olduğunu ortaya koydu. Dünya çapındaki kullanıcı sayısı 300 milyona ulaştı ve 18.000’den fazla işletme ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerini kabul etmeye başladı.

Kıtalar içinde yapılan yüz yüze geldirmalar neticesinde da en fazla kripto paraya sahip olan kıtanın 160 milyon insan ile Asya olduğu, en az ise 1 milyon insan ile Okyanusya olduğu yaşandı.

Açıklamalara göre rapor, Çin ve Brezilya’nın oranlarını içermediği için halen tam tamamlanmış değil.

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.
:

Başa dön tuşu