Kripto Haberleri

Yüz Güldüren Altın Fiyatı Tahmini: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Yüz Güldüren Altın Fiyatı Tahmini: Bu Seviyeler Bekleniyor!, kripto para takipçileri için Yüz Güldüren Altın Fiyatı Tahmini: Bu Seviyeler Bekleniyor! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Yüz Güldüren Altın Fiyatı Tahmini: Bu Seviyeler Bekleniyor! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Yüz Güldüren Altın Fiyatı Tahmini: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Wall Street’i yeni rekor düzeylere taşıyan piyasa hissiyatındaki iyileşme ile altın fiyatı dört işlem gününde ilk kez kırmızıyı gördü. Son derece bulaşıcı Omicron korona virüs varyantının kuvvetli ABD Perakende Satış verileriyle bir araya gelmesinden kaynaklanan endişelerin hafifletilmesi, geleneksel güvenli liman altını gözden çıkarırken risk algısını yükseltti. Lakin piyasa analisti Anil Panchal’e göre, altın fiyatındaki düşüş, faizlerdeki ve ABD dolarındaki düşük fiyat hareketiyle sınırlı görünüyor ve tatil sebebiyle hafifleyen piyasa koşulları, altın fiyatını vahşi dalgalanma riskine sokuyor.

“Düşük gelen veri altın fiyat aralıklarını destekledi”

Altın fiyatı, önceki gün haftalık zirvesini tazeledikten sonra Salı günkü Asya seansı sırasında 1.812 dolar civarında güçleniyor. Kriptosite.com olarak açıkladığimiz üzere, sarı metal, 2021’in son günlerinde alıcıları umutlu tutmak için piyasanın risk altındaki ruh halini ve düşük ABD doları fiyat aralıklarını neşelendiriyor. Analiste göre, hafif takvim ve tatil havası kıymetli metalin performansını kısıtlasa bile, Omicron varyantının hafiflemesi ve teşvik umutları, en son piyasa iyimserliği için ana katalizörler olarak gösterilebilir.

Eşitliği bozan oyunu Başkan Joe Biden’ın Build Back Better (BBB) ​​teşvik planını geçirmek için kullanma sinyalini veren ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in yorumları da piyasa hassaslığını destekledi. Aynı satırda Çin Halk Bankası (PBOC) ve Çin Maliye Bakanlığı’ndan Avustralya’nın en büyük müşterisinin ekonomik büyümesini sürdürmeye yardımcı olmak için daha kolay parayı tercih eden manşetler vardı. Ek olarak, İran’ın nükleer silahlardan arındırılması ve Rusya ile Ukrayna içinde barış için küresel bir baskı hususunda devam eden görüşmeler de piyasaları rahatlatmış görünüyor.

altın fiyatı

Analist, ABD Dallas Fed İmalat Endeksi’nin Aralık ayı için 13,2 ve önceki 11,8 beklentilerine kıyasla 8,1’deki olumsuz baskısının da ABD doları üzerinde baskı oluşturduğunu ve altın fiyat aralıklarını desteklediği belirtiyor. Bunun yanında, Wall Street, S&P 500’ün tüm zamanların en yüksek düzeysini yenileyerek haftaya olumlu bir başlangıç ​​yaparken, ABD 10 yıllık Hazine faizleri iki haftanın en yüksek düzeysinden 1,7 baz puan (bps) düşüşle %1,47’ye geriledi.

Altın fiyatı teknik analizi: Boğalar dizginleri elinde tutuyor

Piyasa analisti Anil Panchal, altının, son bir ayda görülen çift zirvelerin de altında, 200-SMA civarında seyrettiğini belirtiyor ve yıl sonu hareketsizliğinin, aşırı alım bölgesine yakın durgun MACD sinyallerinden ve cansız RSI’dan iyi algılanabileceğini hatırlatıyor. Bunun yanında analist, iki haftalık git gide artan trend çizgisinin gösterdiği gibi, altın alıcılarının dizginleri elinde tuttuğunu belirtiyor ve şu teknik düzeylere gözleri üstüne topluyor:

Bunun yanı sıra, altın boğaların Temmuz ve Eylül aylarında 1.834 dolar civarında işaretlenen yüksek düzeyleri hedeflemesi için 1.816 dolarlık net bir yukarı yönlü kırılma gerekli olacak. Alternatif olarak, altın satıcılarının yeniden giriş için 1.802 dolara yakın iki haftalık git gide artan trend çizgisinde net bir aşağı yönlü kırılmaya ihtiyacı var. Ek destek, 1.800 dolar eşiğinde yer alıyor. Fiyatın 1.800 doları geçen zayıflığının ardından, 1.787 dolarlık 100-SMA düzeysi, altın ayıları 1.765 dolara ve ayın en düşük düzeysini 1.753 dolara yönlendirmeden önce tampon görevi görecek.

altın fiyatı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu