Gündem

Zincir marketlerden ard arda açıklama! BİM fiyatlarda indirime gitti!

Zincir marketlerden ard arda açıklama! BİM fiyatlarda düşüşe gitti!, gündemdeki haberler bölümümüzde Zincir marketlerden ard arda açıklama! BİM fiyatlarda düşüşe gitti! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Zincir marketlerden ard arda açıklama! BİM fiyatlarda düşüşe gitti! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Zincir marketlerden ard arda açıklama! BİM fiyatlarda düşüşe gitti!

Dolar ve Euro’da yaşanan düşüş sonrası yaşanan olumlu tablo, marketlerdeki fiyatlara da yansıdı.

Fiyat artışları hususunda en fazla eleştirilen kesimlerin başında bulunan market zincirlerinden ise bugün peş peşe indirim açıklamaları gelmeye başladı. İşte marketlerin indirim açıklamaları…

BİM’DEN ÜRÜNLERDE İNDİRİM AÇIKLAMASI

Birleşik Mağazalar AŞ (BİM) sitesinden yaptığı açıklamada 24 Aralık 2021 ve ardından 40’tan fazla üründe yüzde 8 ila yüzde 40 içinde değişen oranlarda indirim uygulandığı altı çizildi.

Şirket önümüzdeki zamanda fiyat ve maliyet ortamının oluşması sonrası diğer ürünlerde de indirimlerin yapıldığını kaydetti.

640xauto.jpg
MİGROS’TA İNDİRİMLER RAFLARA YANSIDI

Migros’tan konuya ilişkin yapılan bilgilendirmede;

“Girdi düşüşü beklemeden tedarik edilen meyve-sebzelerde kendi kaynaklarımızdan karşılanmak üzere, tüm meyve-sebzelerde bütün mağazalarımızda yüzde 10 indirim uygulanmaya başlandı.”

İndirimlerde anahtar konumunda olan üreticilerin, kurlar düşüp stabil bi hayli öngörüsünün netleşeceği aktarılan bilgilendirmede, bunun da perakendecilerin fiyat aralıklarına indirim olarak yansıyacağı kayıt edildi. Üreticilerin yaptığı indirimlerin yanında ambalaj girdisi gibi maliyetlerde kontrol altına alınabilirse indirimlerin daha da etkinleşeceği vurgulanan bilgilendirmede, “Üretici ve tedarikçinin indirim yapması ile birlikte, tüketicinin alım gücü ve aile bütçesini bir an önce ferahlatmak için un, yağ, şeker gibi temel ürün ve ihtiyaçlar dahil tüm ürünlerdeki indirimler hiç bekletilmeden aynı gün içinde etiketlere yansıtılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

1024xauto-001.jpg

İLK İNDİRİM TARIM KREDİ’DEN

Dolardaki düşüş sonrası marketlerden ilk elini taşın altına sokan Tarım Kredi olmuştu. Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, döviz kurundaki düşüşün ardından girdi fiyat aralıklarında indirim olmasını beklemeden fiyat aralıkları aşağı çektiklerini dile getirdi. Dün yapılan çalışmayla birlikte yüzde 30’a varan indirimleri fiyatlara yansıttıkları söyleyen Yıldırım, “Un fiyat aralıklarımızı yüzde 27 aşağı çektik, ayçiçeği yağında yüzde 11 civarında indirim oldu, tuvalet kağıtlarında yüzde 30’a yakın indirim yaptık” dedi.

1024xauto-1.jpg​​​​​​​

ŞOK MARKETLER’DEN İNDİRİM ADIMI

Tarım Kredi marketlerinin ardından ŞOK Marketler zinciri de düşüşe gitti.

ŞOK Marketler’den yapılan bilgilendirmede, “Her zaman yapılan fiyat indirim kampanyalarına ek olarak, döviz kurunun düşmesi kaynaklı, temel tüketim ürünlerinde fiyat indirimi yapıldı. Bunun yanında sürekli olarak uyguladığımız fiyat indirim kampanyaları ve her gün düşük fiyat aralıkları üyelerimize sunmaya sürdürmekteuz” denildi.

ŞOK Marketler’de 5 litrelik ayçiçek yağının satış fiyatı 119 liradan 109 liraya, 1 kilogram çay 37,5 liradan 33,5 liraya, 1 litre süt 7,90 liradan 6,90 liraya, 30’lu yumurtanın fiyatı 38,90 liradan 35,70 liraya indirildi.

CARREFOURSA DA İNDİRİME GİTTİ

Önde gelen Market zincirlerinden bir diğeri olan olan CarrefourSa’da ürünlerinde düşüşe gittiğini açıkladı. Şirketten yapılan bilgilendirmede aralarında süt, yağ, çay, pirinç, tuvalet kâğıdı, ıslak mendil gibi ürünlerin olduğu hemen hemen 30 temel üründe yüzde 10 ila 30 içinde indirim uygulandığı belirtildi.

Bunun yanı sıra CarrefourSa tedarikçilerine gönderdiği mailde “Döviz kurlarında yaşanan ani düşüşün ardından kamuoyunda fiyatlarda düşüşe gidilmesi yönünde kuvvetli bir beklenti gözlemliyoruz. Mevcut ekonomik koşullarda, tüketici lehine fiyat değişimi ve neticesinde ürün fiyat aralıklarına yansıyacak indirimlerin hayata geçirilebilmesi için sizlerin yapıcı desteğini bekliyoruz.

Ürünlerimizi üyelerimize doğru fiyatlarla sunabilmek için sizlerden şirketimiz yönünden uygulamakta olduğunuz mevcut tedarik fiyat aralıklarınızı 20 Kasım 2021 tarihi öncesindeki döviz kurlarına göre güncellemenizi önemle rica ediyoruz. Sizlerden alacağımız fiyat indirimlerini derhal fiyat aralıklarımıza yansıtmayı taahhüt ediyoruz.” İfadelerine yer verildi.

Başa dön tuşu